mezoterapia


MEZOTERAPIA | DR DR BARTŁOMIEJ ZOŃ CHIRURG PLASTYK WARSZAWA

Współcześnie zabieg mezoterapii jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w Polsce. W przeciwieństwie do terapii laserowych – mezoterapię można wykonywać przez cały rok co pozwala na regularne dbanie o skórę. Ta terapia w żadnym wypadku nie daje efektu „sztucznej maski”. Zauważalne, ale delikatne i naturalne zmiany widać już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się bardziej nawilżona i sprężysta, nabiera jednolitego koloru, dzięki temu wyglądamy na bardziej wypoczętych i zrelaksowanych.  Z drugiej strony tak dbając o skórę poprzez jej „właściwe” odżywianie opóźniamy proces jej starzenia się. 

Wskazania: odwodniona skóra, sucha skóra, ziemisty kolor, zwiotczała skóra, zniszczona przez słońce, przebarwienia, palenie papierosów, drobne zmarszczki, celulit (uda, ręce), wypadanie włosów oraz ich odżywnienie.

Zabieg polega na dobraniu odpowiedniego preparatu, który najlepiej odżywi skórę Pacjentki/Pacjenta i wykonaniu serii  nakłuć (twarz, szyja, dekolt, ręce) podając preparat kwasu hialuronowego lub nukleotydów, które stanowią naturalny budulec skóry. Innymi słowy podaję głęboko witaminowy koktajl, z którym żaden krem nie ma szans. Efektem kuracji jest m.in. redukcja zmarszczek i odbudowa struktury skóry oraz poprawa jej odżywienia i nawilżenia. 

Znieczulenie: miejscowe – krem z oxylocainą.

Czas trwania zabiegu: 30 – 60 minut.

Aby zabieg mezoterapii przyniósł spektakularne efekty należy go wykonywać w specjalnych seriach:

I etap: 1 zabieg mezoterapii co 2 tygodnie (x3)

II etap:1 zabieg co miesiąc przez trzy miesiące (x3)

III etap: 1 lub 2 razy w roku dla podtrzymania efektów