toksyna botulinowa


TOKSYNA BOTULINOWA | DR BARTŁOMIEJ ZOŃ CHIRURG PLASTYK WARSZAWA

Zabiegi wykonywane w oparciu o nastrzykiwanie toksyną botulinową stosuje się u Pacjentów, którym zależy na redukcji zmarszczek mimicznych między brwiami, w poprzek czoła, kurzych łapek wokół oczu, przy powiekach, wokół ust, na brodzie i szyi. Zmarszczki mimiczne pojawiają się często u osób będących jeszcze w młodym wieku. 

Jeśli mamy do czynienia z głębokimi i mocno utrwalonymi zmarszczkami, konieczne może być użycie wypełniaczy.

Znieczulenie: miejscowe – krem z oxylocainą.

Metoda zabiegu: toksyna botulinowa wstrzykiwana jest w precyzyjnie wybrane miejsca na twarzy. Ta silna, naturalna toksyna powoduje zahamowanie uwalniania acetylocholiny, która odpowiada za przekazywanie impulsów z nerwów do mięśni. Wskutek działania toksyny botulinowej potocznie zwanej botoksem następuje rozluźnienie mięśni oraz zredukowanie zmarszczek.

Efekt zabiegu: po zabiegu zmarszczki wygładzają się, a twarz wygląda ładnie i naturalnie. Toksyna zaczyna działać od dwóch do trzech dni po operacji, a pełny efekt jest widoczny po 7-10 dniach. Rezultat kuracji widoczny jest przez trzy do sześciu miesięcy (w zależności od pierwotnej mimiki twarzy). Po tym czasie dobrze jest przeprowadzić następny zabieg dla podtrzymania efektów zabiegu. nie zmienia to faktu, że już po jednym zabiegu twarz wygląda zdecydowanie młodziej, jest świeża i wypoczęta. Często wystarczy już jednokrotna aplikacja toksyny, by zmarszczki na stałe uległy redukcji – po półrocznej przerwie od marszczących ruchów powodujących pogłębianie się zmarszczek mimicznych.

Czas zbiegu: 30 min.