lipofilling powiększanie piersi tłuszczem


LIPOFILLING | DR BARTŁOMIEJ ZOŃ CHIRURG PLASTYK WARSZAWA

Powiększenie piersi własnym tłuszczem (lipofilling)

Metoda powiększenia piersi własnym tłuszczem  ma wiele zalet: brak ciała obcego (implantu), naturalny wygląd piersi a jednocześnie przeprowadzona liposukcja pewnych obszarów sylwetki  pozwala na jej wymodelowanie. 
Zabieg powiększenia  piersi własnym tłuszczem składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z zaplanowanych wcześniej miejsc (liposukcja) – zwykle z okolic brzucha, pośladków, bioder, kończyn dolnych, a następnie po odpowiednim przygotowaniu (wirowanie i dekantacja) podaniu tkanki tłuszczowej do piersi w celu ich powiększenia, ujędrnienia i wymodelowania. Tłuszcz podawany jest specjalnymi kaniulami o małej średnicy, miejsca wkłucia są małe, nie wymagają zakładania szwów. Okres rekonwalescencji po zabiegu jest stosunkowo krótki (w zależności od obszaru liposukcji).

Efekt operacji zależy od wyglądu piersi przed operacją, budowy ciała pacjentki, jej oczekiwań, a przede wszystkim doświadczenia operatora.  Odpowiednio  przeprowadzona operacja powiększania piersi własnym tłuszczem, jest bezpieczna z punktu widzenia onkologicznego. Nie zwiększa ryzyka raka piersi, ani też nie utrudnia diagnostyki onkologicznej. Aby jak najwięcej tkanki tłuszczowej przetrwało ważne jest jej odpowiednie podanie oraz przygotowanie piersi. Pacjentka powinna zaopatrzyć się w tak zwany system Brava – specjalny  “stanik” przygotowujący piersi do przeszczepu tłuszczu i znacznie poprawiający jego wgajanie. Przy stosowaniu Bravy możemy podać jednorazowo do 300 ml tkanki tłuszczowej / pierś.