przeszczep tkanki tłuszczowej


PRZESZCZEP TKANKI TŁUSZCZOWEJ | LIPOFILLING

DR BARTŁOMIEJ ZOŃ CHIRURG PLASTYK WARSZAWA

Jest to naturalny sposób na wymodelowanie sylwetki.Zabieg polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsca gdzie jest jej nadmiar (brzuch, uda pośladki,lędźwie) a zaimplementowaniu jej po uprzednim odpowiednim przygotowaniu w miejsca, które Pacjent chce wymodelować. Ponieważ własna tkanka tłuszczowa jest naszym naturalnym wypełniaczem jej przeszczep nie niesie ryzyka odrzucenia komórek macierzystych ani reakcji alergicznych. Zabieg jest małoinwazyjny i bezpieczny.

Efekt zabiegu: Pacjent zyskuje naturalny efekt wypełnienia, wygładzenia oraz rewitalizacji obszaru poddanego zabiegowi. Jednocześnie usunięty zostaje tzw. niechciany tłuszczu z miejsc z których najtrudniej się go pozbyć. 

Znieczulenie: miejscowe.

Przebieg zabiegu: zostaje pobrana własna tkanka tłuszczowa Pacjenta przez chirurga plastyka za pomocą kaniuli najczęściej z okolic  brzucha, bioder,  ud.  Następnie za pomocą wirówki   z pobranej tkanki tłuszczowej odseparowuje się jego najbardziej wartościową frakcję wzbogaconą  w komórki macierzyste. Pobrany materiał implantuje się  w wybraną część ciała.