Cena operacji plastycznych.

Share Button

Reoperacja droższa od pierwszej operacji plastycznej.

Reperując Pacjentki pytamy, co było czynnikiem determinującym ich wybór odnośnie chirurga plastyka w procesie podejmowania decyzji. Szczególnie, że poddają się reoperacji, która oprócz tego, że jest ponowną operacją jest również o 30% droższą operacją od pierwotnej. Niesamowite jest to, że w większości przypadków dowiadujemy się, że tym czynnikiem była cena  operacji plastycznej. Nie są najważniejsze  kwalifikacje i doświadczenie chirurga plastyka, warunki w jakich będzie operowana pacjentka lub pacjent, jakość materiałów użytych do zabiegu czy opieka pooperacyjna. Nie, najważniejszym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o poddaniu się operacji plastycznej jest cena.

Czy cena operacje powinna być czynnikiem determinującym podjęcie decyzji przez pacjenta?

Jest grupa pacjentów, którzy swoją przygodę z chirurgią plastyczną rozpoczynają od ceny. Nie od umiejętności i doświadczenia chirurga, lub sprawdzenia warunków, w których będą operowani. Jest to ogromny błąd. Dobrzy, odpowiedzialni i szanujący się chirurdzy plastycy nigdy nie zejdą poniżej pewnego poziomu ceny operacji plastycznej, na którą oprócz ich nabitej ręki i doświadczenia, co w sumie ma przynieść oczekiwany efekt  składa się również utrzymanie Kliniki, zespołu, materiały, leki, opieka pooperacyjna i wiele innych. A to wszystko składa się na cenę końcową operacji lub zabiegu. Więc radyklanie niższa cena oznacza, że gdzieś pojawią się zaniedbania a to wszystko podnosi ryzyko związane z operacją.

Konsultacje np. dotyczące powiekszania piersi.

W czasie konsultacji z zakresu np. powiększania piersi rzadko, który z Pacjentów zdaje sobie sprawę, że podczas operacji oprócz samego chirurga plastyka na sali znajduje się również asystent, instrumentariuszka, anestezjolog i pielęgniarka anestezjologiczna a po operacji pielęgniarka dyżurna i lekarz na dyżurze, lub pod telefonem. Do tego koszty materiałów i leków anestezjologicznych, pobyt pooperacyjny i ciągła opieka. W związku z tym, jeżeli cena zabiegu wyraźnie odbiega od średniej rynkowej ceny to można się spodziewać, że gdzieś jest haczyk, na czymś trzeba zaoszczędzić a to grozi ogromnym ryzykiem dla Pacjenta. Zarówno pod względem jakości jak i bezpieczeństwa.  Więc pomimo tego, że koszt lub cena jakiejkolwiek operacji plastycznej jest ważna to jednak priorytetem powinno być doświadczenie i wiedza chirurga plastyka, kwalifikacje całego zespołu oraz warunki w jakich będzie wykonywana operacja.

Share Button
error: www.chirurgplastyk.pl