odstające uszy – dyskomfort psychiczny

Natura nie dla wszystkich jest łaskawa i potrafi niektórych z nas uczynić właścicielami odstających uszu. Defekt ten jest o tyle męczący, że już od czasów wczesnego dzieciństwa jesteśmy z nim kojarzeni. Często stanowi to dla Państwa pewien problem, ponieważ  defekt ten jest ciężki do ukrycia. W sytuacji kiedy odstające uszy urastają do rangi istotnego problemu, którego tłem są liczne kompleksy wtedy należy skonsultować się z wykwalifikowanym i doświadczonym chirurgiem plastykiem. Dzisiejsza chirurgia plastyczna w sposób szybki i sprawny pozwoli pacjentom pozbyć się kompleksu odstających uszu i odzyskać poczucie pewności siebie. Korekcja odstających uszu jest dla tych osób, które chcą pozbyć się tego defektu.

korekcja odstających uszu – jak podjąć decyzję?

Zanim podejmiesz decyzję o zabiegu plastyki uszu, zastanów się czy tak naprawdę jesteś przygotowana lub przygotowany do poddania się tego typu operacji. Może jest to twój charakterystyczny znak, który raczej dodaje Ci uroku niż odbiera? Pamiętaj poddając się jakiejkolwiek operacji plastycznej, w tym przypadku plastyce uszu robisz to dla siebie nie dla innych. To Ty musisz być przekonana lub przekonany w 100%. Wybierz również chirurga plastyka, który ma doświadczenie w tego typu zabiegach i jest specjalistą chirurgii plastycznej.

dla kogo zabieg plastyki odstających uszu?

Z mojego doświadczenia wynika, że defekt ten najczęściej urasta do rangi gigantycznego problemu silnie wpływającego na psychikę moich pacjentów i ich zadowolenie z życia. Dotyczy to niestety zarówno dzieci jaki i osób dorosłych. Szczególnie dzieci potrafią być bardzo okrutne często wyśmiewając się kompleksów moich małych Pacjentów. Urazy wyniesione z młodości mogą mieć bardzo duży wpływ na osobowości w okresie dojrzewania oraz umiejętności życia w społeczeństwie później.Osoby dorosłe poddają się zabiegowi otoplastyki w celu poprawy swojego wyglądu zewnętrznego o ile nie są w stanie go zaakcptować.

jak przebiega zabieg korekcji uszu?

Korekcja odstających uszu to stosunkowo prosty i szybki zabieg, Może zostać przeprowadzona zarówno u dorosłych jak u dzieci już od 6-7 roku życia. Tak jak w przypadku osób dorosłych, które najczęściej są świadome swoich oczekiwań, tak w przypadku dzieci w trakcie konsultacji rozmawiam z pacjentami i ustalamy, czy rzeczywiście przyszły mały pacjent chce pozbyć się odstających uszu, czy jego rodzice. Uwaga! Często odstające uszy nie są istotnym problemem dla dziecka, a dla jego rodzica. Korekcja uszu przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym (w przypadku dzieci w znieczuleniu dożylnym). Zabieg trwa 1,5 godziny. Klinikę można opuścić w dniu zabiegu. Warto jednak uwzględnić kilka dni wolnego 5-7dni. Przez pierwszy ciągle a przez kolejne 2 miesiące na noc należy nosić opaskę uciskową, która jest widoczna, ale przy obowiązujących kanonach mody idealnie wpisuje się w wizerunek pacjentów.

plastyka uszu | korekcja uszu

rekonstrukcja ucha