korekcja powiek górnych

Jest kilka powodów dla których pacjenci decydują się na korekcję powiek górnych. U niektórych jest to uwarunkowany genetycznie typ urody np. brak zgięcia powiekowego, zbyt małe zgięcie powiekowe lub zbyt duże. U zdecydowanej większości pacjentów decyzja związana jest z upływającym czasem. Obwisłość powiek górnych czyli tzw. opadające powieki to zmora zarówno mężczyzn jak i kobiet. Obwisłość powiek to nienajlepszy efekt wizualny.  Twarz wygląda na zmęczoną i starszą niż jest w rzeczywistości. Opadające powieki mają również wpływ na jakość widzenia.  Przy radykalnej obwisłości przekraczają brzeg źrenicy i ucinają kawałek pola widzenia. Najzwyczajniej na świecie częściowo zasłaniają „oko”.  Powoduje to brak komfortu jakości widzenia. Może prowadzić w skrajnych przypadkach do pojawienia się astygmatyzmu. Korekcja powiek górnych jest zabiegiem przeznaczonym dla osób, które chcą uniknąć ryzyka powyższych ew. schorzeń. Jest również   przeznaczona dla tych pacjentów,  którzy chcą odzyskać dawny blask w spojrzeniu. Opadające powieki nie wyglądają dobrze pod względem estetycznym.

 chirurgiczna  korekcja powiek górnych

Przy znacznym stopniu obwisłości powiek górnych wskazane jest chirurgiczne wycięcie nadmiaru skóry z powiek. Metoda ta, czyli klasyczna chirurgiczna plastyka powiek przyniesie najlepszy rezultat. Plastyka powiek górnych polega na wycięciu fragmentu powieki i usunięciu nadmiaru skóry, rozciągniętej części mięśnia oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej. W konsekwencji górna część powieki ulega znacznemu pogłębieniu. Nacięcia wykonane podczas zabiegu są praktycznie niewidoczne – chowa się je w fałdzie. Cięcie zamyka się delikatnymi, cienkimi szwami. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym. Efekty chirurgicznej korekcji powiek górnych są utrzymuje się od kilku do kilkunastu lat. Docelowy efekt uzyskuje się po kilku tygodniach.

kiedy poddać się korekcji powiek górnych

W zależności od oczekiwań i potrzeb korekcji czy plastyce powiek poddają się kobiety jak i mężczyźni w różnym wieku. Zgłaszają się do mnie pacjenci już od 35 roku życia.  Najczęściej jednak operuję pacjentów między 45 a 65 rokiem życia. O ile nie ma przeciwskazań medycznych plastykę powiek można wykonać nawet u 80 letnich osób. Międzynarodowe Towarzystwo Chirurgii Plastycznej i Estetycznej (ISAPS) opracowało listę najczęściej przeprowadzanych operacji plastycznych. Korekcja powiek znalazła się na trzecim miejscu za liposukcją (odsysaniem tłuszczu) i powiększeniem piersi.

plastyka powiek górnych  plastyka powiek górnych  plastyka powiek górncyh  plastyka powiek górnych

 plastyka powiek dolnych i górnych    korekcja powiek górnych

korekcja powiek górnych  plastyka powiek górnych 


Jeżeli rozważasz wykonanie plastyki powiek górnych i/lub dolnych w celu usunięcia nadmiaru wiszącej skóry oraz  korekcję tzw. worków pod oczami co zniweluje nadmiar tkanki tłuszczowej oraz zwiotczałej skóry z dolnej części oka zapisz się na konsultację. Skontaktuj się ze mną poprzez formularz kontaktowy, lub telefonicznie + 48 605 206 407.

Zapraszam dr Bartłomiej Zoń.

Formularz kontaktowy:


    plastyka powiek | korekcja powiek

     

    MEDYCYNA ESTETYCZNA