Operacje plastyczne piersi są grupą najczęściej wykonywanych operacji z zakresu chirurgii plastycznej, która oferuje szereg dostępnych procedur pozwalających na odtworzenie lub zmianę kształtu oraz rozmiaru biustu, w tym również na powiększenie piersi nawet o kilka rozmiarów. W swojej praktyce stosuję silikonowe implanty piersi najbardziej renomowanych firm. Już od pierwszej konsultacji zobowiązuję się do pełnej współpracy z Tobą, oferując Ci oprócz doświadczenia chirurgicznego pełne przed- i pooperacyjne wsparcie, aby osiągnąć Twój wyznaczony cel i pomóc Ci czuć się dobrze w swoim ciele.

dr Bartłomiej Zoń

Piękny, zdrowy i zadbany wygląd biustu jest ozdobą kobiecego ciała. Wygląd piersi ma ogromny wpływ na poczucie kobiecości. Piersi dla większości kobiet są ich zdecydowanym atrybutem.  Odbiegając swoim wyglądem i wielkością od  wyobrażeń i oczekiwań pacjentek okazują się być źródłem dużych kompleksów i niezadowolenia. U jednych pań genetyka jest autorką braku satysfakcji, inne walczą z konsekwencjami utraty wagi, lub efektami przebytej ciąży. Same ćwiczenia, masaże jak również kremy nie są w stanie realnie, znacząco i długookresowo powiększyć piersi. Nie mają również wpływu na zmianę ich kształtu oraz wielkości. Plastyka piersi to bardzo duża grupa zabiegów chirurgii plastycznej i jednocześnie są to najczęściej wykonywane operacje w ramach chirurgii plastycznej na świecie.

operacje plastyczne piersi rodzaje

Najbardziej popularną operacją z zakresu operacji plastycznych piersi jest operacja powiększania piersi z użyciem implantów. Zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Polsce operacje powiększania piersi  wykazują trend rosnący. Jestem ekspertem w powiększaniu piersi implantami. Proponuję implanty piersiowe czołowych producentów spełniające wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Stosuję  implanty wypełnione żelem silikonowym okrągłe lub profilowane. Wszystko zależy od oczekiwań pacjentek. W czasie konsultacji wykonuję odpowiednie pomiary proporcji sylwetki pacjentki. Następnie proponuję najlepiej dobrane implanty pod względem rozmiaru i kształtu, które spełnią oczekiwania. 

powiększanie piersi (implanty piersi)

Wiele kobiet czuje się niekomfortowo w bluzkach, sukienkach z dekoltem lub strojach kąpielowych, ponieważ ich piersi są zbyt małe, płaskie i nie wypełniają ubrań w takim stopniu, w jakim by chciały. Jeśli jesteś jedną z tych pacjentek, które pragną większego rozmiaru piersi, powiększenie piersi implantami może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Powiększanie piersi można wykonać za pomocą silikonowych implantów piersi anatomicznych lub okrągłych. Augmentacja z użyciem implantów może pomóc każdej kobiecie mieć większe, bardziej kształtne piersi (w ramach indywidualnej budowy anatomicznej oraz oczekiwań Pacjentki), przez co również bardziej pozytywny obraz siebie samej. Augmentacja piersi może również pomóc kobietom, które mają jedną pierś, która jest zauważalnie mniejsza od drugiej (asymetria piersi) lub mają umiarkowany stopień obwisłości piersi przy mniejszych piersiach. Procedura doboru kształtu i wielkości implantów piersi jest dostosowana do konkretnych oczekiwań, jednak tak, aby zapewnić naturalny i  atrakcyjny rezultat.

Pacjentki po powiększaniu piersi implantami:

Plastyka powiększenia piersi połączona z podniesieniem to kolejna operacja z grupy operacji plastycznych piersi. Przyniesie najlepszy rezultat w przypadku pacjentek, które mają piersi o dużym stopniu obwisłości a jednocześnie zależy im na osiągnięciu odpowiedniego kształtu i odpowiedniej wielkości piersi. Operacja podniesienia piersi pozwala odzyskać ich dawny wygląd i kształt bez  zmiany ich wielkości. Finalną decyzję warunkuje stopień obwisłości, kształt piersi oraz oczekiwania pacjentek. 

lifting piersi – podniesienie piersi

Jak wszystko na Ziemi, piersi reagują na grawitację. Pierś opada z wiekiem, a po ciąży lub utracie wagi, może również nastąpić utrata atrakcyjności wyglądu piersi. Proponuję  procedurę liftingu piersi, wtedy gdy same implanty piersi nie wystarczą, aby poprawić wygląd  zbyt obwisłych piersi  lub gdy rozciągnięta i powiększona otoczka piersi również je szpeci. Podnoszenie piersi przywraca ich dawne położenie, poprawia kontur biustu oraz, o ile to koniecznie, wygląd proporcjonalnie zmniejszonych brodawek piersiowych. Podnoszenie piersi można łączyć, o ile jest to wskazane, z powiększaniem piersi implantami, aby zapewnić pełniejszą pozycję i bardziej estetyczny wygląd piersi.

chirurgia plastyczne piersi redukcja piersi (mammoplastyka)

Duże, ciężkie piersi mogą być przyczyną trudności w oddychaniu, bólów szyi i pleców, złej postawy i bolesnych wcięć na plecach i ramionach od ramiączek biustonosza. Może również powodować podrażnienie i otarcia pod biustem. Gigantyczne piersi mogą zakłócać normalne codzienne czynności, takie jak ćwiczenia. Zmniejszają czasem poczucie atrakcyjności i pewności siebie. Chirurgiczna redukcja piersi może przywrócić kobietom z dużym biustem poczucie swobody, o której być może nigdy nie śniły. Zmniejszając rozmiar biustu i tworząc bardziej atrakcyjny kontur, redukcja piersi może wyeliminować problemy zdrowotne związane z nadmiernie dużym biustem i poprawić kobiecy wizerunek. Pomyśl, jak to jest powiesić sobie z przodu 3 dodatkowe kg i się z nimi codziennie poruszać.

Operacja zmniejszenia piersi jest wskazana w przypadku pacjentek o bardzo dużych piersiach. Często jest to również powiązane z dużym stopniem obwisłości. W tym przypadku oprócz samego efektu wizualnego pacjentki chcą pozbyć się silnych dolegliwości bólowych związanych z  tak dużym obciążeniem.

Pacjentka po redukcji wielkości piersi:

REOPERACYJNA CHIRURGIA PIERSI

Jestem również doświadczonym chirurgiem plastykiem w rozwiązywaniu problemów występujących  po wcześniejszej przeprowadzonej operacji/plastyce piersi. Obejmuje to  diagnozę oraz zabieg chirurgiczny w celu usunięcia niekorzystnych konsekwencji po powiększeniu piersi np. przykurczu torebki. Czasami poprzednie operacje pozostawiły duże blizny, które mogą zostać poprawione lub implanty zostały źle dobrane pod kątem rozmiaru i profilu.

USUNIĘCIE LUB WYMIANA IMPLANTÓW

Zdarza się, że konieczne jest usunięcie implantów piersi po kilkunastu latach. Jest to związane najcześciej z implantami sprzed okresu ponad 10 lat. Rozwiązania, w zależności od wyjściowej wielkości piersi, są dwa: wyjęcie implantów, a w drugiej fazie ponowne włożenie implantów nowej generacji, lub tylko wyjęcie. Dzisiejsza technologia wykorzystywana przy produkcji współczesnych implantów pozwala na wypełnienie ich bardzo miękką stabilną formą żelu.

OPERACJE REKONSTRUKCYJNE PIERSI

Operacje rekonstrukcyjne uzmysławiają mi, jak ważne są one w praktyce chirurga plastyka, jaką  dają satysfakcję zawodową, jak zmienia się pozytywnie psychika pacjentów po ich wykonaniu. Oczywiście, operacje tzw. estetyczne także dają ogromną satysfakcję, natomiast nie ma w nich aż takiego ładunku emocjonalnego, nie ma aż takich wyzwań technicznych-operacyjnych. Jak zawsze w życiu potrzebna jest proporcja – czuję się szczęśliwy i spełniony zawodowo, poszukujący wciąż nowych wyzwań, wykonując i jedne, i drugie operacje.

Rekonstrukcja piersi płatem LD. Przygotowanie piersi do umieszczenia w II etapie implantu piersiowego.

rekonstrukcja piersi

chirurgia-estetyczna.pl