Przeszczep tkanki tłuszczowej to sposób na wymodelowanie sylwetki i dodanie objętości w innych obszarach ciała np. piersi, policzki czy usta. Zabieg polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsca gdzie jest jej nadmiar (brzuch, uda, pośladki, podbródek, lędźwie). Następnie odpowiednio przygotowana tkanka tłuszczowa zostaje zaimplementowana w miejsca, które pacjent chce wymodelować i ewentualnie powiększyć. 

przeszczep tkanki tłuszczowej | lipofilling | Warszawa

Własna tkanka tłuszczowa jest naturalnym wypełniaczem. Jej przeszczep nie niesie ryzyka odrzucenia komórek macierzystych ani reakcji alergicznych. Zabieg jest małoinwazyjny i bezpieczny. W efekcie zabiegu uzyskuje się naturalny efekt wypełnienia, wygładzenia oraz rewitalizacji obszaru poddanego lipofillingowi. Odpowiednio przygotowana do dalszego wszczepu tkanka tłuszczowa jest doskonałym źródłem komórek macierzystych. Komórki macierzyste stymulują procesy naprawcze tkanek przez co następuje ich naturalne odmłodzenie. Jednocześnie usunięty zostaje tzw. niechciany tłuszczu z miejsc z których najtrudniej jest się go pozbyć. Do takich miejsc należą najczęściej uda, bryczesy, ramiona, podbródek lub podbrzusze.

co pozwala uzyskać przeszczep tkanki tłuszczowej:

  • poprawić kontur policzków, wymodelować owal twarzy,
  • odżywić skórę w obszarze poddanym implementacji,
  • spłycić zmarszczki,
  • usunąć tzw. worki pod oczami
  • wymodelować obszary ciała np. uda, boczki, brzuch,
  • powiększyć piersi,
  • zlikwidować ubytki w tkance i zredukować blizny.

przeszczep tkanki tłuszczowej zabieg

Przebieg zabiegu: zostaje pobrana własna tkanka tłuszczowa pacjenta przez chirurga plastyka za pomocą kaniuli najczęściej z okolic  brzucha, bioder,  ud.  Następnie za pomocą wirówki  z pobranej tkanki tłuszczowej odseparowuje się jej najbardziej wartościową frakcję wzbogaconą w komórki macierzyste. Pobrany materiał implantuje się w wybraną część ciała. Okres rekonwalescencji po zabiegu przeszczepu tłuszczu jest zdeterminowany rozległością wcześniejszego zabiegu liposukcji

powiększanie piersi, ust i policzków

Do najczęściej wykonywanych zabiegów w oparciu o transfer własnego tłuszczu należy  powiększenie i modelowanie piersi. Piersi zachowują naturalny wygląd i nie mają w sobie implantu silikonowego, czyli ciała obcego. A wcześniej wykonując zabieg pobrania tkanki tłuszczowej, czyli liposukcji możesz pozbyć się boczków czy bryczesów. Jest to jednak również bardzo popularny zabieg w przypadku chęci powiększenia policzków lub ust. Stosuje się również w przypadku uzupełnienia ubytków w tkance powstałych np. na skutek innych zabiegów lub wypadku.

implanty policzkowe | implanty twarzowe

lipofilling powiększanie piersi tłuszczem

plastic surgery consultant in Poland – see Liposuction.