Operacja żylaków to nie tylko konieczność poprawy efektu estetycznego wyglądu nóg. Jej głównym celem nie jest tylko kosmetyka. Przewlekła niewydolność żylna to poważna choroba. Nieleczone „żylaki” ” prowadzą do wielu powikłań, takich jak np. zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych lub głębokich, zator tętnicy płucnej, zespół pozakrzepowy oraz owrzodzenie żylakowe podudzia.

chirurgiczna operacja żylaków

Operacja żylaków jest najskuteczniejszą metodą. Leczenie operacyjne żylaków kończyn dolnych ma na celu usunięcie wszelkich poszerzonych żył powierzchownych oraz ewentualne podwiązanie niewydolnych żył przeszywających (naczyń żylnych łączących żyły powierzchowne z głębokimi, których zastawki nie działają prawidłowo, powodując cofanie się krwi do układu powierzchownego), tak aby zabezpieczyć chorego przed nawrotem żylaków i osiągnąć jak najlepszy efekt kosmetyczny.

W zależności od stopnia rozległości operacja żylaków może zostać wykonana w znieczuleniu ogólnym, podpajęczynówkowym lub miejscowym. Przed zabiegiem oprócz zleconych badań konieczne jest wykonanie USG Doppler żył i tętnic kończyn dolnych.

plastyka ramion i ud