Współcześnie istnieje wiele metod nieoperacyjnego liftingu twarzy. W znacznym stopniu mają one zastosowanie profilaktyczne i powodują odmłodzenie twarzy i szyi. Jednak w wielu przypadkach pacjenci z obwisłością skóry twarzy i szyi decydują się na klasyczny lifting twarzy – lifting operacyjny. Klasyczny lifting twarzy przynosi spektakularne efekty, które utrzymują się przez wiele lat. Twarz odzyskuje świeżość i młodszy o kilka lat wygląd a jednocześnie zachowuje naturalne rysy.

lifting twarzy i szyi

Wskazaniem do zabiegu liftingu twarzy jest obwisłość i wiotkość powłok skóry oraz  głębokie,  widoczne zmarszczki. Przed poddaniem się operacji niezbędna jest konsultacja. Chirurg plastyk oceni stopień obwisłości i wiotkość skóry.  Oceni czy jest konieczność wykonania plastyki mięśni szyi oraz odessania tkanki tłuszczowej. Pacjent zostanie poinformowany o koniecznych cięciach i bliznach pooperacyjnych. Po operacji liftingu twarzy zostają blizny w miejscach ukrytych we włosach lub na granicy skóry i włosów. Również w fałdach wokół małżowiny usznej. W celu poprawy ukrwienia tkanek i w efekcie poprawy gojenia się przyszłych ran może zostać zalecone wcześniej wykonanie serii zabiegów mezoterapii lub osocza bogatopłytkowego.

cel zabiegu

Skóra twarzy wraz z wiekiem traci nie tylko elastyczność i opada, ale także traci tkankę tłuszczową i mięśnie. Lifting twarzy i szyi ma na celu usunięcie zmarszczek, zmniejszenie bruzd nosowo-wargowych oraz napięcie skóry opadniętej na policzkach. Pozwala także na wygładzenie skóry czoła i skroni oraz na podniesienie opadających brwi.

przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu dożylnym plus miejscowym.  

Metoda operacji  polega na poprowadzeniu cięcia skórnego  w okolicy skroniowej, przedusznej, zausznej i potylicznej. Naciąga się powięź twarzową pod skórą, potem skórę twarzy (skroń, policzek, szyja) – po obu stronach i zszywa. Do rany operacyjnej zakłada się cienkie dreny – wyciągane są w drugiej dobie. Większość blizny przebiega we włosach i za uchem, tylko jej niewielka część w okolicy przedusznej. Szwy usuwa się w 5 oraz 10 dobie. Blizny są praktycznie niezauważalne.

Czas operacji: 3-4 godziny. Pobyt w Klinice: 1 doba. Kontrole w ustalonych z chirurgiem terminach.


PACJENCI, KTÓRY INTERESOWAŁA TA STRONA OGLĄDALI RÓWNIEŻ:

MEDYCYNA ESTETYCZNA:

MEDYCYNA ESTETYCZNA

MŁODSZA TWARZ:

MŁODSZA TWARZ

LIFTING NIEOPERACYJNY:

lifting nieoperacyjny

USUWANIE ZMARSZCZEK:

usuwanie zmarszczek

FACELIFT:

facelift

drbartlomiejzon