Lifting twarzy nićmi jest zabiegiem bezpiecznym i przynosi  natychmiastowe rezultaty.  Z tego powodu cieszy się bardzo dużą popularnością wśród Pacjentów. Jednocześnie jego wysoka skuteczność oraz brak nacięć i blizn sprawiają, że zabieg ten należy do najbardziej efektownych i efektywnych sposobów przeciwdziałania oznakom starzenia. Z moich doświadczeń wynika, że zabieg ten odejmuje w bardzo naturalny sposób „kilka lat” jednocześnie pozwalając Pacjentom zachować w pełni naturalny wygląd. 

lifting twarzy nićmi

Zabieg polega na implantowaniu pod skórę syntetycznych, monofilamentowych, rozpuszczalnych nici, które stymulują fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny. Lifting twarzy przeznaczony jest dla tych osób, u których pojawiły się pierwsze oznaki starzenia.Skóra straciła swoją jędrność i napięcie. Dla zabiegu liftingującego z użyciem nici PDO nie ma ściśle określonej dolnej, jak i górnej granicy wiekowej. Jednak w niektórych przypadkach, żeby sprostać oczekiwaniom Pacjentów, którym zależy na określonym efekcie konieczne jest przeprowadzenie klasycznego liftingu.

Nici są całkowicie niewidoczne i niewyczuwalne pod skórą, a zabieg można wielokrotnie powtarzać. Całkowity czas wchłaniania się wynosi 180 – 210 dni. Polidioksanon (PDO) stosowany jest od wielu lat, m.in. w chirurgii plastycznej, okulistyce, ginekologii, chirurgii ogólnej. Materiał jest atraumatyczny i obojętny dla tkanek. Nie posiada właściwości pirogennych ani antygennych. Nici PDO (nici polidioksanowe) pochodzą z Korei Południowej i w bardzo krótkim czasie stały się popularne na całym świecie, również w Europie.

wskazania do liftingu nićmi

Wskazani do zabiegu: V lifting – obszary zaniku w obrębie policzków tzw. „chomiczki”, lifting czoła, poziome i pionowe zmarszczki czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, powieki dolne tzw. „worki” pod oczami, fałdy nosowo-wargowe, bruzda policzkowo-jarzmowa, fałd podbródkowy, linie marionetki, fałdy skóry na policzkach. 

Efekty zabiegu: ujędrnienie  i rewitalizacja skóry, wygładzenie zmarszczek, poprawa owalu twarzy, lifting skóry poprzez wzmocnienie tkanek.

Czas trwania zabiegu: min. 1 godz. ze znieczuleniem miejscowym włącznie.

W przypadku części pacjentów ze względu na wskazania należy zastanowić się nad pełnym liftingiem twarzy lub jednoczesną plastyką powiek.