Upływający czas powoduje obniżenie elastyczności skóry co często prowadzi do jej rozciągnięcia w okolicy ramion i ud. Jednocześnie wiele osób cierpi z powodu nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w tych miejscach przez tzw. naturalne czynniki (genetycznej obwisłości skóry).  Przyczyną może by również duża utrata wagi/wahania wagi. Ćwiczeniami nie zawsze są państwo w stanie zlikwidować nadmiar zwiotczałej skóry z okolicy ramion i ud. Plastyka ramion i ud to chirurgiczny zabieg łączący często zabieg odsysania tłuszczu – modelowania z chirurgiczna resekcją nadmiaru skóry. Nie zawsze jest to wskazane. U części pacjentów, u których nie ma nadmiaru skóry w celu wymodelowania i wysmuklenia np. ud zaleca się zabieg liposukcji.

plastyka ramion i ud | Warszawa | dr Zoń

Celem zabiegu plastyki ramion i ud  jest odpowiednie ich wymodelowanie. Jest to możliwe przez nadanie im właściwych proporcji dzięki chirurgicznemu wycięciu nadmiaru obwisłej skóry z tkanką tłuszczową. Chirurgiczne usunięcia nadmiaru skóry  połączone może być również z odessaniem tkanki tłuszczowej. W niektórych przypadkach wystarczy wykonać tylko zabieg odessania tkanki tuszowej. Alternatywą może być również lifting  nieoperacyjny ramion i ud. W tym celu zapraszam na konsultacje.

dla kogo  plastyka ud i ramion

Jest to zabieg chirurgii estetycznej przeznaczony dla osób o stałej wadze jednak posiadającej nadmiar zwiotczałej skóry w obrębie ud i/lub ramion (tzw. pelikany). Pacjent powinien być również w dobrej kondycji psychicznej. Zlecone badania muszą mieścić się w normie. Po zabiegu należy ściśle przestrzegać zaleceń i przychodzić na wcześniej umówione wizyty kontrolne po wykonanym zabiegu.

przygotowanie przez zabiegiem

W zależności od rozległości plastyki ud lub plastyki ramion zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. W związku z tym konieczne będą do wykonania badania, zobacz: PRZED ZABIEGIEM. Czas trwania zbiegu to 1-2 godziny. Konieczne jest pozostanie w klinice na 1-2 doby. Konieczne jest noszenie przez kilka tygodni ubrania uciskowego.

 

odsysanie tłuszczu | liposukcja

liposukcja sposobem na utratę wagi

lifting nieoperacyjny

Plastic Surgery Consultant info – liposuction – plastic surgery in Poland.