Zabiegi wykonywane w oparciu o nastrzykiwanie preparatami zmniejszającymi skurcze mięśni mimicznych stosuje się u pacjentów, którym zależy na redukcji zmarszczek mimicznych między brwiami, w poprzek czoła, kurzych łapek wokół oczu, przy powiekach, wokół ust, na brodzie i szyi. Zmarszczki mimiczne pojawiają się często u osób będących jeszcze w młodym wieku. Jeśli mamy do czynienia z głębokimi i mocno utrwalonymi zmarszczkami, konieczne może być użycie wypełniaczy. Usuwanie zmarszczek jest popularnym zabiegiem o działaniu prewencyjno estetycznym.

usuwanie zmarszczek – efekt zabiegu

Po zabiegu zmarszczki wygładzają się, a twarz wygląda ładnie i naturalnie. Preparat  zaczyna działać od dwóch do trzech dni po iniekcji, a pełny efekt jest widoczny po 7-10 dniach. Rezultat kuracji widoczny jest przez  6-12 miesięcy (w zależności od pierwotnej mimiki twarzy). Po tym czasie dobrze jest przeprowadzić następny zabieg dla podtrzymania efektów. Nie zmienia to faktu, że już po jednym zabiegu twarz wygląda zdecydowanie młodziej, jest świeża i wypoczęta. Często wystarczy już jednokrotna aplikacja, aby zmarszczki na stałe uległy redukcji – po półrocznej przerwie od marszczących ruchów powodujących pogłębianie się zmarszczek mimicznych. Jeżeli zdecydujesz się na usuwanie zmarszczek preparatami zmniejszającymi skurcze mięśni mimicznych zadbaj również o właściwe odżywienie skóry zabiegami mezoterapii i osocza bogatopłytkowego.

usuwanie zmarszczek – metoda

Odpowiednio dobrany preparat wstrzykiwany jest w precyzyjnie wytypowane miejsca na twarzy. Preparat powoduje zahamowanie uwalniania acetylocholiny, która odpowiada za przekazywanie impulsów z nerwów do mięśni. Wskutek jego działania następuje rozluźnienie mięśni oraz zredukowanie zmarszczek. Znieczulenie: miejscowe – krem znieczulający miejscowo. Czas zbiegu: 30 min.

wsparcie innych zabiegów medycyny estetycznej

Zapoznaj się również z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, które właściwie odżywią skórę twarzy, szyi i rąk. Przywrócą jej odpowiednie nawilżenie i jędrność. Pozwolą odzyskać dawny owal twarzy czy wyraźniej nakreślą kości policzkowe. Zabiegi z tej grupy są bezbolesne. W celu podniesienie komfortu pacjenta w czasie wykonywania zabiegów możliwe jest miejscowe znieczulenie specjalistycznym kremem. Zabiegi można łączyć w odpowiednie kombinacje przynoszące bardzo dobre rezultaty. Proces rekonwalescencji po procedurach estetycznych jest krótki i w większości przypadków nie wymaga rezygnacji z wykonywania codziennych obowiązków.

program diagnostyczno-terapeutyczny skóry twarzy

lifting nieoperacyjny

mezoterapia

kolagen