Wskazaniem do zabiegu jest obwisłość brzucha  po znacznej utracie wagi, lub po ciąży. Niestety natura nie jest łaskawa. Panie nie mają wpływu na to co dzieje się z ich skórą po znacznej utracie wagi. Nie wszystkich niechcianych rezultatów możemy się pozbyć stosując tylko dietę i ćwiczenia. Plastyka brzucha (czasami połączona z odsysaniem tłuszczu) to sprawdzony i skuteczny sposób na pozbycie się rozstępów, nadmiaru wiszącej skóry i niechcianej tkanki tłuszczowej. Korekcja chirurgiczna powłok brzucha pozwala przywrócić jego estetyczny wygląd. W efekcie dobrze wykonanej operacji Pacjenci odzyskują atrakcyjny, płaski brzuch. 

plastyka brzucha przebieg operacji

Operacja trwa około 4-6 godzin. W przypadku abdominoplastyki cięcie prowadzi się w okolicy bikini. Następnie chirurg plastyk usuwa nadmiar skóry z rozstępami o ile są. Ewentualnie jednocześnie usuwa się bliznę po cesarskim cięciu. W kolejnym etapie zszywa się warstwy powięziowo-mięśniowe tak aby przywrócić ich dawną anatomię. Bardzo często w czasie operacji  o ile jest to wskazane naprawiana jest również przepuklina pępkowa. Bezpośrednio po operacji plastyki brzucha zakładany jest opatrunek oraz specjalistyczne ubranie uciskająco-modelujące.Ubranko nosi się około 3 miesięcy. Po około 7-10 dobach po zabiegu Pacjentowi zdejmuję szwy. Również przez około 1-3 miesiące od operacji blizny wymagają natłuszczania i nawilżania połączonego z masażem.  Ewentualnie można stosować specjalne kremy i opatrunki silikonowe. 

Rekonwalescencja po zabiegu trwa około 2-3 tygodnie. W chirurgi plastycznej jest to jedna z najbardziej inwazyjnych i rozległych operacji. przynosi jednak bardzo satysfakcjonujące efekty.

 

czy plastyka brzucha jest bezpieczna?

Pomimo rozległości zabiegu i kilkutygodniowego procesu rekonwalescencji nie powinno się irracjonalnie obwiać zabiegu. Plastyka brzucha wykonana przez sprawnego i wykwalifikowanego chirurga plastyka nie niesie ryzyka ponadprzeciętną. Pacjent musi zostać zakwalifikowany i odpowiednio przygotowany do operacji. Okres rekonwalescencji jest okresem dyskomfortu, który minimalizuje się o ile jest to konieczne odpowiednimi lekami. Decyzja o poddaniu się tej operacji musi stać podjęta przez pacjenta w pełni świadomie.

kiedy wykonać operację plastyki brzucha?

Najlepszym okresem na wykonanie tego zabiegu są chłodniejsze pory roku czyli jesień i zima. Upał może upośledzać proces gojenia się ran. Noszenie non stop ubrania uciskowo-modelującego w wysokiej temperaturze może również powodować pewien dyskomfort. Naturalnie tak jak w przypadku większości zabiegów z dziedziny chirurgi estetycznej o ile nie ma przeciwwskazań jest to indywidualna decyzja pacjenta.

Pacjentka przed i tydzień po operacji plastyki brzucha:

plastyka brzucha  plastyka brzucha

Redukcja nadmiaru skóry po utracie wagi:

plastyka brzucha   plastyka brzucha

Plastyka brzucha z wycięciem blizny po CC:

plastyka brzucha  plastyka brzucha

Plastyka brzucha po ciąży.

skóra po dużej utracie wagi