zmniejszenie piersi | mammoplastyka

Zmniejszenie piersi  jest zabiegiem wykonywanym najczęściej ze względów zdrowotnych. Operacja z grupy operacji chirurgii plastycznej piersi. Kobiety mające bardzo duże piersi często cierpią na zwyrodnienie kręgosłupa, przewlekłe bóle głowy, silne bóle karku i pleców, ogromny ucisk ramiączek od stanika oraz podrażnienia skórne w fałdach podpiersiowych. Zmniejszenie piersi, czyli mammoplastyka jest operacją, która ma pomóc kobietom o bardzo obfitych piersiach lub nawet gigantomastii, lub o znacznej asymetrii piersi w uzyskaniu ich bardziej naturalnego rozmiaru.  

zmniejszenie piersi ze wskazań zdrowotnych

Prawidłowo zbudowana pierś waży około 0,5 kg. W przypadku pacjentek cierpiących na gigantomastię jedna pierś może ważyć nawet 3-3,5 kg. Proszę sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie z dodatkowymi np. 6 kg. powieszonymi na klatce piersiowej. Sama skóra i mięśnie nie są w stanie utrzymać tak dużego ciężaru. Piersi są bardzo obwisłe i jednocześnie nienaturalnie ciężkie. Brodawka piersiowa znajduje się zdecydowanie poniżej mostka. Ciężar przenosi się na kręgosłup, który pod wpływem tak dużego obciążenia ulega zwyrodnieniu. 

operacja redukcji wielkości biustu

Operacja redukcji piersi polega na zmniejszeniu zbyt obfitych piersi i dopasowaniu ich proporcji do reszty ciała. Kobiety, które cierpią z powodu nienaturalnie dużych piersi codziennie są skazane na przewlekły ból kręgosłupa i głowy. Jest to wynikiem nienaturalnej wagi piersi, których zarówno waga jak i rozmiar utrudniają codzienne funkcjonowanie. Biust zostaje zmniejszony i jednocześnie podniesiony.

Pacjentka z GIGANTOMASTIĄ zaledwie ❗2 TYGODNIE 🕛⏰ po wykonanej przeze mnie jednej z większych REDUKCJI PIERSI po 1,5 kg tkanek z każdej piersi…czyli w sumie o 3 kg⚖⚖⚖ mniej obciążenia w biuście. 👏👨‍⚕️🍀

 
Gigantomastia u młodej kobiety z dużą obwisłością. Mastopeksja redukcyjna z zastosowaniem tzw. dolnej szypuły. Radykalna zmiana wielkości i kształtu piersi.

zmniejszenie piersi

Istnieje kilka technik, przy użyciu których można wykonać operację zmniejszenia piersi. Wybór metody chirurg plastyk uzależnia od ilości tkanki w piersi, jakości skóry oraz budowy anatomicznej piersi. Nadmiar tkanki piersi i skóry jest usuwany, cała pierś jest przekształcana, a następnie wraz z brodawką i otoczką podniesiona wyżej. Założone zostają cienkie rurki (drenaż), umieszczone w każdej piersi, aby odsączyć krew i nadmiar płynu. Zabieg trwa od 3 do 4 godzin i jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Pobyt w klinice: 1-2 doby. Po operacji konieczne jest noszenie przez kilka tygodni specjalistycznego stanika.

PLASTYKA BRODAWEK:

plastyka brodawek

podniesienie piersi | mastopeksja

powiększanie piersi

Safe Plastic Surgery in Poland SPSP