plastyka powiek cel zabiegu

Obwisła skór powiek oraz przepukliny pod oczami sprawiają, że wygląda się starzej niż w rzeczywistości wskazuje wiek. W skrajnych przypadkach opadająca skóra powiek, czyli obwisłość powiek górnych może ograniczać pole widzenia. Jedynym ratunkiem staje się plastyka powiek. Głównym celem operacji plastyki powiek (korekcji powiek) górnych, dolnych lub jednoczasowo górnych i dolnych jest zlikwidowanie nadmiaru skóry z powiek, jak rownież usunięcie tzw. worków pod oczami. Plastyka powiek umożliwia odzyskanie przez pacjentów młodszego a zarazem naturalnego wyglądu. Po zabiegu oczy stają się optycznie większe. Zmarszczki wokół oczu zostają zminimalizowane a pacjenci odzyskują dawny blask w spojrzeniu.

konsultacje dotyczące plastyki powiek

Mam możliwość przyjrzeć się powiekom pacjenta. Porozmawiać  na temat  oczekiwań i podjąć wspólnie decyzję, które rozwiązanie będzie dla niego najlepsze. U niektórych pacjentów w celu osiągnięcia najlepszego efektu wskazana jest plastyka jednoczasowa powiek górnych dolnych. Opowiadam na temat przebiegu samego zabiegu, o możliwych powikłaniach, o przygotowaniu do operacji i okresie rekonwalescencji. Wspólnie podejmiemy decyzję dot. operacji powiek górnych, powiek dolnych lub jednoczasowo górnych i dolnych.  Jestem po to aby odpowiedzieć na wszystkie pytania. Pacjent ma  poczuć się bezpiecznie i świadomie podjąć decyzje o poddaniu się operacji.

przebieg zabiegu plastyki powiek

Cięcie prowadzę w linii zmarszczki (powieki górne) lub powyżej brzegu rzęsowego (powieki dolne). Niewielkie blizny po blepharoplastyce pozostają w ukrytych miejscach. W przypadku powiek górnych jeżeli jest to konieczne usuwam zgromadzoną pod nimi tkankę tłuszczową.  Tkanka tłuszczowa sprawia, że powieki wyglądają na opuchnięte. Nadmiar skóry wycinam, powieki zszywam szwem wchłanialnym (nie ma potrzeby zdejmowania szwów – powieki górne) lub niewchłanialnymi (powieki dolne) – szwy usuwa się w 5 dobie. Zabieg wymaga ogromnej precyzji od chirurga plastyka.

Znieczulenie: miejscowe, ewentualnie dożylne w uzgodnieniu z lekarzem.

Czas operacji: powieki górne lub dolne – 1 godzina, powieki górne i dolne – 2 godziny.

Pobyt w Klinice: nie jest konieczny.

Okres rekonwalescencji: 1-2 tygodnie.

Wizyty w ustalonych z lekarzem terminach. 

Bardzo często operacja powiek dolnych i górnych łączona jest z operacją faceliftingu (zarówno operacyjnego jak i nieoperacyjnego).

POWIEKI GÓRNE:

plastyka powiek  plastyka powiek  plastyka powiek  plastyka powiek

korekcja powiek  korekcja powiek górnych  korekcja powiek górnych  plastyka powiek górnych

POWIEKI DOLNE I GÓRNE:

  plastyka powiek dolnych i górnych  korekcja powiek górnych i dolnych plastyka powiek górnych i dolnych 

POWIEKI DOLNE:

  


Jeżeli rozważasz wykonanie plastyki powiek górnych i dolnych w celu usunięcia nadmiaru wiszącej skóry oraz  korekcję tzw. worków pod oczami co zniweluje nadmiar tkanki tłuszczowej oraz zwiotczałej skóry z dolnej części oka zapisz się na konsultację. Skontaktuj się ze mną poprzez formularz kontaktowy, lub telefonicznie + 48 605 206 407.

Zapraszam dr Bartłomiej Zoń.


PACJENCI, KTÓRYCH INTERESOWAŁA TA STRONA OGLĄDALI RÓWNIEŻ:

operacyjna plastyka powiek i nieoperacyjna

Plastyka powiek górnych ratunkiem dla opadających powiek.

lifting brwi

chirurgia estetyczna