plastyka powiek | korekcja powiek

plastyka powiek cel zabiegu

Obwisła skór powiek oraz przepukliny pod oczami sprawiają, że wygląda się starzej niż w rzeczywistości wskazuje wiek. W skrajnych przypadkach opadająca skóra powiek, czyli obwisłość powiek górnych może ograniczać pole widzenia. Jedynym ratunkiem staje się plastyka powiek.

Głównym celem operacji plastyki powiek (korekcji powiek) górnych, dolnych lub jednoczasowo górnych i dolnych jest zlikwidowanie nadmiaru skóry z powiek, jak rownież usunięcie tzw. worków pod oczami. Plastyka powiek umożliwia odzyskanie przez pacjentów młodszego a zarazem naturalnego wyglądu. Po zabiegu oczy stają się optycznie większe. Zmarszczki wokół oczu zostają zminimalizowane a pacjenci odzyskują dawny blask w spojrzeniu.

konsultacje dotyczące plastyki powiek

Mam możliwość przyjrzeć się powiekom pacjenta. Porozmawiać z nim na temat jego oczekiwań i podjąć wspólnie decyzję, które rozwiązanie będzie dla najlepsze. U niektórych pacjentów w celu osiągnięcia najlepszego efektu wskazana jest plastyka jednoczasowa powiek górnych dolnych. Rozmawiam na temat przebiegu samego zabiegu, o możliwych powikłaniach, o przygotowaniu do operacji i okresie rekonwalescencji. Wspólnie podejmiemy decyzję dot. operacji powiek górnych, powiek dolnych lub jednoczasowo górnych i dolnych.  Jestem po to aby odpowiedzieć na wszystkie pytania. Pacjent ma  poczuć się bezpiecznie i świadomie podjąć decyzje o poddaniu się operacji.

przebieg zabiegu plastyki powiek

Cięcie prowadzę w linii zmarszczki (powieki górne) lub powyżej brzegu rzęsowego (powieki dolne). Niewielkie blizny po blepharoplastyce pozostają w ukrytych miejscach. W przypadku powiek górnych jeżeli jest to konieczne usuwam zgromadzoną pod nimi tkankę tłuszczową.  Tkanka tłuszczowa sprawia, że powieki wyglądają na opuchnięte. Nadmiar skóry wycinam, powieki zszywam szwem wchłanialnym (nie ma potrzeby zdejmowania szwów – powieki górne) lub niewchłanialnymi (powieki dolne) – szwy usuwa się w 5 dobie. Zabieg wymaga ogromnej precyzji od chirurga plastyka.

Znieczulenie: miejscowe, ewentualnie dożylne w uzgodnieniu z lekarzem.

Czas operacji: powieki górne lub dolne – 1 godzina, powieki górne i dolne – 2 godziny.

Pobyt w Klinice: nie jest konieczny.

Okres rekonwalescencji: 1-2 tygodnie.

Wizyty w ustalonych z lekarzem terminach. 

Bardzo często operacja powiek dolnych i górnych łączona jest z operacją faceliftingu (zarówno operacyjnego jak i nieoperacyjnego).

plastyka powiek  plastyka powiek  plastyka powiek  plastyka powiek    plastyka powiek dolnych i górnych

 

operacyjna plastyka powiek i nieoperacyjna

Plastyka powiek górnych ratunkiem dla opadających powiek.

lifting brwi

plastyka powiek dolnych

error: www.chirurgplastyk.pl