korekcja kształtu nosa

Natura czasem nie spełnia naszych oczekiwań. Nos jest dominującym elementem twarzy. Ma ogromny wpływ na jej wygląd. Korekcja kształtu  nosa zmienia całkowicie jego wielkość i proporcje. Głównym celem jest zmiana i poprawa jego kształtu a to korzystnie wpływa na proporcje twarzy i profilu. W zdecydowanej większości przypadków plastyka nosa ma na celu zmniejszenie jego rozmiaru i wymodelowanie czubka. Pozwala również na zniwelowanie garbu lub zmianę kąta między nosem a górną wargą. Dlatego, w zależności od oczekiwań pacjenta można chirurgicznie wykonać korekcję czubka nosa, totalną korekcja nosa lub korekcję nosa garbatego. Do tego dochodzą jeszcze nosy pourazowe.  Operacja nosa może zostać połączona z korekcją przegrody nosowej, jeżeli są takie wskazania medyczne.

kiedy  nos poddać korekcji

Jeżeli pacjent jest zadowolony z wyglądu nosa to nie ma o czym mówić. A bywa różnie. Garbaty nos dla jednej pacjentki jest jej znakiem charakterystycznym. Uważa go za wspaniały a na konsultacje przychodzi z zupełnie innym problemem.  Dla innej garbaty nos jest źródłem niewiarygodnych kompleksów. Korekcji nosa można się poddać tylko w wypadku całkowitego braku akceptacji kształtu nosa.  Należy być w pełni świadomym,  że zmiana jego wyglądu realnie nie zmieni naszego życia. Będzie miała za to znaczący wpływ na postrzeganie samych siebie. Nos determinuje w zdecydowanym stopniu wygląd naszej twarzy. Pacjenci po plastyce nosa sami są zaskoczeni jak olbrzymi wpływ ma jego nowy kształt na wygląd całej twarz. Plastyce nosa poddają się zarówno kobiety jak i mężczyźni praktycznie w każdym wieku.

jaki nos chcę mieć

Korekcja kształtu nosa to jedna z trudniejszych operacji chirurgii plastycznej. Wymaga do chirurga plastyka olbrzymiej wyobraźni przestrzennej. Zdarzają się pacjenci i pacjentki, którzy przynoszą zdjęcia „oczekiwanego nosa”. Nie wszystko może zostać wykonane 1:1. Na świecie jest tyle kształtów nosów ile ludzi. Nigdy nie uda odwzorować w 100% wyglądu czyjegoś nosa, ale zdecydowanie można zbliżyć się do ideału.

korekcja kształtu nosa konsultacje

W czasie konsultacji pacjent przedstawia swoje oczekiwania. Przedstawiając możliwe rozwiązania chirurg plastyk weźmie pod uwagę pozostałe elementy tj. proporcje twarzy, osadzenie oczu. Wszystko po to, żeby pacjent był zadowolony z efektu. Wykonam zdjęcia profilu i przodu. Na zdjęciach zaznaczę i opiszę proponowane zmiany. Zdjęcia  pacjentów po obrazują jaką radykalną i pozytywną zmianą w wyglądzie jest korekcja nosa. Zlecam również odpowiednie badania i o ile jest to konieczne prześwietlenia. Opisuję metodę i rozległość ewentualnego zabiegu. Rozmawiamy również o wszystkich możliwych powikłaniach, przeciwwskazaniach. Rozmawiamy o całym procesie rekonwalescencji po korekcji kształtu nosa. A tu należy uzbroić się w cierpliwość, która przyniesie wspaniały efekt.

 

zmiana kształtu nosa korekcja nosa plastyka nosa

całkowita zmiana kształtu nosa

plastyka nosa | korekcja nosa

inny kształt nosa