Lip-lift (bullhorn), czyli trwałe chirurgiczne powiększenie ust lip-lift. Ten zabieg to odpowiedź dla osób, którym zależy na optycznym powiększeniu i wymodelowaniu ust, jednocześnie w pełni zachowując ich naturalny wygląd. Procedura jest zabiegiem małoinwazyjnym. Efekt jest stały, co w przypadku współczesnych wypełniaczy jest nie do osiągnięcia.

powiększenie ust lip-lift

Bullhorn to chirurgiczna metoda, która umożliwia podniesienie położenia górnej wargi, przez co zostaje ona optycznie powiększona. Następuje to dzięki skróceniu odległości między słupkiem nosa i wargą. Efekt zabiegu jest stały. Do zabiegu lip-liftu kwalifikują się pacjenci, u których:

  • zęby nie są widoczne kiedy się uśmiechają
  • górna warga stale zasłania górne zęby
  • zbyt długa przestrzeń pomiędzy nosem a górną wargą zaburza proporcje w wyglądzie twarzy
  • mają cienkie, płaskie usta
  • wypełniacze wargowe powodują tzw. usta kaczki, ponieważ górna warga nie ma możliwości rozszerzania się w pionie
  • chcą na stałe uzyskać oczekiwany rezultat

Procedurze lip-liftu poddają się pacjenci w różnym wieku. Niektórzy z nas rodzą się ze zbyt długą przestrzenią nad górną wargą. Inni nabierają tego wyglądu z wiekiem. Jedni są niezadowoleni ze swojego kształtu ust, inni chcą uzyskać stały naturalny efekt powiększonych ust bez używania czasowych wypełniaczy.

lip-lift wargi górnej i kącików ust

Wyróżniamy dwa rodzaje lip-liftu: lip-lift wargi górnej i lip-lift kącików ust. Lip-lift wargi górnej polega na  redukcji długość odcinka skóry, która znajduje się pomiędzy górną wargą a słupkiem nosa. Zwiększa to ilość widocznej „różowej wargi”, odsłania więcej zębów i daje wygląd pełniejszej, bardziej młodzieńczej wargi. Lip -lift kącików ust dotyczy tylko krawędzi ust i przeznaczony jest dla pacjentów z opadającymi kącikami ust. Opadające kąciki ust powodują, że  twarzy wygląda na zmęczoną i zdecydowanie starszą niż jest w rzeczywistości. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu dożylnym lub miejscowym. Nacięcie wykonuje się bezpośrednio pod nosem. Chirurg plastyk usuwa tylko niewielki pasek skóry i tkanki podskórnej. Wargę podnosi się do nowej pozycji odsłaniając około 1/8 „zębów” i na stale zwiększając widoczność różowej części wargi. Ilość usuniętej skóry różni się w zależności od płci i jest dostosowana indywidualnie do każdego pacjenta. Przed zabiegiem mierzy się odległość między nosem a górną krawędzią czerwieni górnej wargi.

chirurgiczne powiększenie ust a wypełniacze

U pacjentów z tzw. efektem kaczej wargi po iniekcji wypełniacza, nastąpi znaczna poprawa wyglądu ust po zastosowaniu procedury lip-liftu. Możliwe jest również uzupełnienie wypełniaczami górnej wargi w celu otrzymania oczekiwanego efektu.