Zabiegi mezoterapii igłowej są jednymi z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w Polsce. W przeciwieństwie do terapii laserowych – mezoterapia igłowa to zabieg, który można wykonywać przez cały rok. Dzięki temu możesz regularnie dbać o skórę i odżywiać ją cały rok.

mezoterapia igłowa

Mezoterapia w żadnym wypadku nie daje efektu „sztucznej maski”. Zauważalne, ale delikatne i naturalne zmiany widać już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się bardziej nawilżona i sprężysta, nabiera jednolitego koloru, dzięki temu wyglądamy na bardziej wypoczętych i zrelaksowanych. Znikają płytkie zmarszczki. Cera jest bardziej rozświetlona. Z drugiej strony dbając o skórę poprzez jej „właściwe” odżywianie opóźniamy proces jej starzenia się. Czasu nie można cofnąć, dlatego zabiegi mezoterapii powinny być stosowane również prewencyjnie. Bardzo łatwo jest zaniedbać skórę twarzy, która cały czas jest pod wpływem czynników zewnętrznych. Zdecydowanie więcej pracy i nakładów wymaga przywrócenie jej oczekiwanego wyglądu.

Wskazania: 

  • odwodniona skóra, 
  • sucha skóra, 
  • ziemisty kolor, 
  • zwiotczała skóra,
  •  zniszczona przez słońce,
  •  przebarwienia,
  •  palenie papierosów, 
  • drobne zmarszczki,
  •  celulit (uda, ręce), 
  • wypadanie włosów oraz ich odżywnienie.

zabieg mezoterapii igłowej

Zabieg polega na dobraniu odpowiedniego preparatu, który najlepiej odżywi skórę pacjentki/pacjenta i wykonaniu serii  nakłuć (twarz, szyja, dekolt, ręce) podając preparat kwasu hialuronowego lub nukleotydów, które stanowią naturalny budulec skóry. Innymi słowy podaję witaminowy koktajl, z którym żaden krem nie ma szans. Efektem kuracji jest m.in. redukcja zmarszczek i odbudowa struktury skóry oraz poprawa jej odżywienia i nawilżenia. 

Znieczulenie: miejscowe – krem z oxylocainą.

Czas trwania zabiegu: 30 – 60 minut.

Aby zabieg mezoterapii przyniósł spektakularne efekty należy go wykonywać w specjalnych seriach:

I etap: 1 zabieg mezoterapii co 2 tygodnie (x3)

II etap:1 zabieg co miesiąc przez trzy miesiące (x3)

III etap: 1 lub 2 razy w roku dla podtrzymania efektów.

mezoterapia w programie diagnostyczno-terapeutycznym dla twojej skóry

We wszystkich zabiegach medycyny estetycznej związanych z właściwym odżywieniem skóry najważniejsza jest systematyczność i sumienność. W celu osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów, szczególnie przy bardzo zaniedbanej skórze rekomenduję wcześniejsze wykonanie peelingu chemicznego. Pozwala to na złuszczenie martwych komórek, spłyca zmarszczki, usuwa przebarwienia i poprawia elastyczność skóry. Następnie ustalona seria zabiegów mezoterapii lub naprzemiennie z zabiegami osoczem bogatopłytkowym będzie biostymulatorem skóry.

 

usuwanie zmarszczek

kolagen

osocze bogatopłytkowe

Plastic Surgery Consultant Info