Nieoperacyjny lifting piersi to zabieg, który modeluje biust, podnosi lekko opadające piersi i poprawia ich jędrność. Zabieg wykonuje się nićmi liftingującymi umiejscowionymi pod skórą piersi w taki sposób, aby tworząc siatkę nadały piersiom określony kształt i jednocześnie je podniosły.

nieoperacyjny lifting piersi ujędrni i podniesie biust

Są całkowicie niewidocznie i niewyczuwalne pod skórą. Nie są materiałem stałym. Wykonane są z rozpuszczalnej substancji polidioksan (PDO). Co istotne rozpuszczając się stopniowo stymulują m. in. syntezę kolagenu i fibroblastów co wpływa na znaczną poprawę stanu skóry w obszarze implantacji. Poprawia się jej napięcie i następnie jędrność.

kwalifikacja do liftingu piersi

Nieoperacyjny lifting piersi jest zabiegiem, który wymaga wcześniejszej konsultacji u chirurga plastyka. Kwalifikacja do zabiegu max. miseczka C.  W przypadku dużego stopnia obwisłości lub zbyt dużych piersi zastosowanie nici nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Wskazane może być chirurgiczne:

nieoperacyjny lifting piersi zabieg

Nieoperacyjny lifting piersi wykonuje się w znieczuleniu miejscowym – krem ze środkiem znieczulającym.  Chirurg plastyczny wykonuje właściwe pomiary i zaznacza punkty oraz linie, przez które zostaną wprowadzone specjalistyczne igły. Wprowadzając igły w  tkankę podskórną jednocześnie implementuje nici. Odpowiednio je zakotwiczając i naciągając modeluje i podnosi pierś. Efekt zabiegu jest widoczny natychmiast. Po zabiegu nie pozostają blizny.

zastosowanie nici w innych obszarach ciała

Nici liftingujące występują w kilku odmianach. Umożliwiają również wykonanie np. nieoperacyjnego liftingu twarzy, szyi lub podbródka, liftingu czoła, policzków. Przy ich użyciu można usunąć fałdy nosowo-wargowe i podnieść opadające policzki. Stosuje się je również do poprawy stanu jakości i napięcia skóry brzucha, ud i ramion.