odsysanie tłuszczu | liposukcja

Nagromadzenie tkanki tłuszczowej w różnych okolicach ciała: podbródek, okolice podłopatkowe, brzuch, pośladki, kończyny dolne – tzw. LFD (Local Fat Deposit). Odsysanie tłuszczu to inwazyjny zabieg, który umożliwia równomierne usunięcie tkanki tłuszczowej ze wszystkich wyżej wymienionych okolic. Nie jest to zabieg odchudzający. W liposukcji ostatecznym efektem jest wymodelowanie sylwetki np. usunięcie bryczesów z ud. Zabieg liposukcji można połączyć z przeszczepem czy transferem tkanki tłuszczowej tzw. lipofillingiem.

odsysanie tłuszczu | liposukcja | dr Zoń

Metoda operacji: najpierw nasącza się okolice, które poddawane są odsysaniu roztworem Kleina (rozpuszczającym tłuszcz oraz działającym przeciwkrwotocznie, przeciwzapalnie i przeciwbólowo). Następnie chirurg plastyk wykonuje drobne nacięcia skórne. Za pomocą specjalistycznego aparatu równomiernie odsysa tkankę tłuszczową. Na nacięcia zakłada się pojedyncze szwy, które zostają usunięte w 5-7 dobie. Natychmiast po operacji pacjent zostaje ubrany w ubranko uciskowe. W drugiej dobie przeprowadza się kąpiel w  pod nadzorem lekarskim. Zabieg wykonywany jest przy pomocy aparatu Micro Aire, metodą wibracyjną. Znieczulenie: górne części ciała – ogólne dożylne (Anestezjolog), dolne części ciała – podpajęczynówkowe lub zewnątrzoponowe (Anestezjolog). Operacja trwa od 1 do 5 godzin w zależności od rozległości i ilości odsysanych obszarów. Pobyt w klinice 1 – 2 doby. 

rekonwalescencja po liposukcji

Konieczne po operacji są kontrole chirurgiczne w uzgodnionych terminach. Przyjmowanie zastrzyków przeciwzakrzepowych podskórnie przez 5 dni, następnie przez 3-4 tygodnie przyjmowanie doustnych leków przeciwzakrzepowych. Przyjmowanie leków przeciwbólowych w razie potrzeby. W przypadku odsysania kończyn dolnych uruchamianie pompy mięśniowej łydek oraz leżenie z nogami uniesionymi wyżej przez 2 tygodnie. Noszenie ubranka uciskowego przez 3 miesiące. Natłuszczanie, nawilżanie blizn połączone z ich masażem, ewentualnie stosowanie specjalistycznych kremów i opatrunków silikonowych – 1-3 miesiące. Okres rekonwalescencji: 14-21 dni.

odsysanie tłuszczu to nie metoda na odchudzanie

Odsysanie tłuszczu nie jest metodą na radykalną utratę wagi. W celu zrzucenia kilku, czy kilkunastu kilogramów najlepiej ograniczyć kaloryczność przyjmowanych pokarmów i zwiększyć aktywność fizyczną. Są jednak takie obszary ciała, w których tkanka tłuszczowa zalega niezależnie od ćwiczeń i diety. Powoduje to niezadowolenia z wyglądu sylwetki. W tym momencie zabieg odsysania, czyli modelowania sylwetki będzie idealnym rozwiązaniem. Lipoliza iniekcyjna może być przy małych zaleganiach tkanki tłuszczowej alternatywą dla zabiegu liposukcji.

modelowanie sylwetki liposukcja

lipoliza iniekcyjna

lipofilling powiększanie piersi tłuszczem

liposukcja czyli odsysanie tłuszczu

Plastic Surgery in Poland – liposuction – Plastic Surgery Consultant info.

error: www.chirurgplastyk.pl