Współcześnie dbanie o wygląd zewnętrzny stało się normą, wręcz codziennością. Nie jest to już temat tabu. Dbanie o wygląd twarzy i ciała jest traktowane jako inwestycja w siebie, której zadaniem jest pozytywnie wpływać na relacje osobiste oraz biznesowe. Operacje plastyczne sylwetki umożliwiają chirurgowi plastycznemu likwidację kompleksów związanych wg. pacjentów z ich niedoskonałym wyglądem.

 

kiedy zdecydować się na operacje plastyczną sylwetki?

Kult  jędrnego i zadbanego ciała jest właściwie wszechobecny i dla części z nas nieosiągalnym marzeniem. Dbanie o swój wygląd staje się nieodłączną częścią życia ludzi świadomych, jak dieta czy aktywność fizyczna. Zanim jednak zdecydujesz się na wizytę u chirurga plastyka zadaj sobie pytanie czy np. właśnie wspomniana aktywność fizyczna lub odpowiednio dobrana dieta nie pomogą w rozwiązaniu Twojego problemu? Czy chcesz poddać się operacji dla siebie czy pod wpływem osób trzecich i ich oczekiwań?  Jeżeli uczciwie odpowiesz sobie na te pytania wtedy wizyta u chirurga plastyka jak i sama chirurgia plastyczna mogą okazać się rozwiązaniem.

operacje plastyczne sylwetki – dla kogo?

Zanim jednak zdecydujesz się na wizytę u chirurga plastyka rozważ, czy to co uważasz za swoją niedoskonałość, za swój mankament w rzeczywistości wymaga ingerencji chirurgicznej. Kompleksy nie mogą być traktowane przez nas jako przeszkoda w osiąganiu sukcesów. To jak jesteśmy postrzegani, jak kształtujemy relacje osobiste nie jest i nie będzie tylko i wyłącznie związane z naszym wyglądem! Nie zapominajmy o osobowości, która potrafi zdziałać cuda. Nie da się jednak ukryć, że większość z nas stając przed lustrem  nie zawsze jest w pełni zachwycona swoim odbiciem. Dla tych, osób którym pewne mankamenty w wyglądzie ciała zakłócają codzienne komfortowe funkcjonowanie operacje plastyczne sylwetki mogą być rozwiązaniem.

które zabiegi wykonuje się najczęściej w chirurgii estetycznej?

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest powiększanie piersi.  Powiększanie biustu implantami oraz lipotransfer pozwalają spełnić marzenie o większym biuście. Plastyka brzucha, czyli abdominoplastyka pozwala pozbyć się zarówno tkanki tłuszczowej z okolic brzucha oraz nadmiar skóry po utracie wagi lub jako następstwo ciąży. W zakresie modelowania ciała liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu nie ma sobie równych. Bryczesy i nadmiar tłuszczu na udach zostaną usunięte przez chirurga plastycznego w procesie odsysania tłuszczu. Nadmiar wiszącej skóry ramion zw. plastyką ramion pozwala pozbyć się tzw. pelikanów.

zakres operacji plastycznych sylwetki: