plastyka powiek górnych i dolnych | blefaroplastyka

Jeżeli twoje powieki wyraźnie opadają a pod oczami tworzą się worki zabieg blefaroplastyki będzie idealnym rozwiązaniem. Pamiętaj jednak, że poddając się plastyce powiek robisz to dla siebie nie dla osób trzecich.  To ty musisz stwierdzić, że obecny stan powiek zakłóca twoje poczucie estetyki. Decyzję musisz podjąć samodzielnie i całkowicie świadomie. Plastyka powiek górnych i dolnych jest najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgii plastycznej na świecie zaraz po plastyce piersi i odsysaniu tłuszczu.  Moi pacjenci to w zdecydowanej większości osoby po 35 roku życia, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Chirurgiczna plastyka powiek górnych i dolnych rozwiązuje problem opadających powiek (powieki górne) oraz  przepuklin tłuszczowych (powieki dolne). Chirurg plastyk usuwa nadmiar skóry i tzw. worki tłuszczowe pod oczami. Jeśli jest to konieczne usuwa również niektóre części powiększonego mięśnia okrężnego oka. Przeciwwskazaniem do zabiegu plastyki powiek górnych i dolnych  może być nadczynność tarczycy, choroby serca, czy cukrzyca. Nawet jeśli nie występują przeciwwskazania medyczne, decyzję o zabiegu trzeba zawsze poważnie przemyśleć.

chirurgiczna czy niechirurgiczna plastyka powiek

Część z pacjentów nie kwalifikuje się do chirurgicznej plastyki powiek. Odbywają konsultacje pod kątem ewentualnego zabiegu  plastyki powiek, ponieważ powieki cechuje pewien stopień obwisłość. W przypadku powiek jest to metoda do korygowania małej i średniej obwisłości. Dla tych osób odpowiedzią jest  niechirurgiczna lub nieinwazyjna korekcja powiek – plasma lifting.  Zabieg  małoinwazyjny wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym dla podniesienia komfortu. Używając specjalnej głowicy z igłą „odparowuje się” nadmiar wiotkiej skóry. Głowica bezpośrednio nie dotyka skóry i emituje impulsy elektryczne powodujące mikrowyładowania i powstawanie plazmy. Plazma umożliwia  odparowanie nadmiaru wiotkiej, cienkiej, wiszącej skóry. Zabieg wykonuje się bez użycia szwów. Ta nieinwazyjna metoda plastyki powiek minimalizuje ryzyko powstania nierówności, lub blizn przerostowych. Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast a okres rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy, niż w przypadku chirurgicznej plastyki powiek. Przy dużej obwisłości powiek, bardziej spektakularny efekty da zabieg chirurgiczny. Z tego powodu warto wcześniej zadaj sobie wcześniej pytanie jak czujesz się ze swoimi powiekami.

PLASTYKA POWIEK DOLNYCH I GÓRNYCH:

plastyka powiek dolnych i górnych plastyka powiek dolnych i górnych 

PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH:

korekcja-powiek-gornych korekcja powiek górnych korekcja powiek górnych plastyka powiek górnych

PLASTYKA POWIEK DOLNYCH:

 

plastyka powiek dolnych plastyka powiek dolnych 


Jeżeli rozważasz wykonanie plastyki powiek górnych i dolnych w celu usunięcia nadmiaru wiszącej skóry oraz  korekcję tzw. worków pod oczami co zniweluje nadmiar tkanki tłuszczowej oraz zwiotczałej skóry z dolnej części oka zapisz się na konsultację. Skontaktuj się ze mną poprzez formularz kontaktowy, lub telefonicznie + 48 605 206 407.

Zapraszam dr Bartłomiej Zoń.

Formularz kontaktowy:


    OSOBY, KTÓRE INTERESOWAŁY SIĘ TĄ STRONĄ OGLĄDAŁY RÓWNIEŻ:

    operacje plastyczne twarzy

    mezoterapia

    osocze bogatopłytkowe