Dbanie o wygląd zewnętrzny jest normą i jest traktowane jako inwestycja w siebie. Inwestycja, która ma za zadanie pozytywnie wpływać na nasze relacje osobiste oraz biznesowe. Pamiętajmy, jednak że to co uważamy za swoje mankamenty nie może być traktowane przez nas jako przeszkoda w osiąganiu sukcesów. To jak jesteśmy postrzegani, jak kształtujemy relacje osobiste nie jest i nie będzie tylko i wyłącznie związane z naszym wyglądem! Nie zapominajmy o naszej osobowości, która potrafi czynić cuda. Nie da się jednak ukryć, że większość z nas stając przed lustrem nie zawsze jest w pełni zachwycona swoim odbiciem wraz z upływającym czasem. Medycyna estetyczna oferuje pełne spektrum zabiegów, które pozwolą uporać się z oznakami starzenia.

medycyna estetyczna to również  profilaktyka

Z upływającym czasem, narastającym tempem życia i zmęczeniem, na naszej twarzy pojawiają się zmarszczki, skóra traci blask i świeży koloryt. Odzyskanie tego co było nie jest nieosiągalnym marzeniem. Systematycznie wykonywane zabiegi pozwolą Ci odzyskać dawny blask. Zaznaczę jednak, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mają również znaczenie profilaktyczne. Nie warto czekać na pierwsze oznaki starzenia się skóry twarzy, szyi, dekoltu i rąk np. na pojawienie się pierwszych zmarszczek. Zabiegi wykonywane zapobiegawczo pozwolą dłużej zachować naturalny świeży wygląd i spowolnić proces starzenia się skóry idealnie ją odżywiając i pozwalając zachować naturalny wygląd.

pełen wachlarz zabiegów

Mezoterapia, osocze bogatopłytkowe czy kolagen typu I to zabiegi medycyny estetycznej, które odżywią, ujędrnią skórę np. twarzy, dekoltu czy dłoni. Pozwalają zniwelować płytkie zmarszczki i nadają skórze zdrowszy koloryt. W celu redukcji głębszych zmarszczek i bruzd oraz w momencie kiedy zależy nam na uzupełnieniu objętości np. policzków, lub ust wykorzystuje się wypełniacze czasowe (najczęściej na bazie kwasu hialuronowego, który jest naturalnym budulcem skóry) oraz permanentne (czyli stałe – poliakrylamidy). Wypełniacz wstrzykuje się podskórnie w ilości odpowiedniej do zaplanowanego efektu korekcyjnego. Nici liftingujące pozwolą odzyskać dawny owal twarzy i jednocześnie mają działanie rewitalizujące. Medycyna estetyczna oferuje pełen wachlarz zabiegów, które odpowiednio skomponowane przynoszą bardzo dobre a jednocześnie naturalne efekty.

systematyczność w zabiegach medycyny estetycznej

We wszystkim najważniejsza jednak jest systematyczność i sumienność. Łatwo zniszczyć skórę twarzy zdecydowanie trudniej o nią zadbać. Nie zapomnij również o działaniu prewencyjnym. Jestem autorem Trójfazowego Programu Diagnostyczno-Terapeutycznego. Celem terapii jest rewitalizacja, odmłodzenie skóry, zniwelowanie płytkich i głębszych zmarszczek, przygotowanie jej do walki z niszczącymi czynnikami zewnętrznymi oraz opóźnienie procesu starzenia przy, jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu.

Trójfazowy Program diagnostyczno-terapeutyczny to trzy etapy:

Faza I PEELINGI – złuszczanie martwych komórek za pomocą preparatów chemicznych. Peelingi  są punktem wyjścia do późniejszego procesu rewitalizacji skóry. Poddając się serii zabiegów odpowiednio ułożonej przez lekarza medycyny estetycznej spłycą się drobne zmarszczki, znikną przebarwienia i inne niedoskonałości skóry, jak również zwiększy się jej elastyczność.

Faza II – BIOSTYMULACJA (TAKŻE AUTOLOGICZNA) MEZOTERAPIA, OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE Zabiegi w przeciwieństwie do terapii laserowych można wykonywać przez cały rok co pozwala na regularne dbanie o skórę.  Zauważalne, delikatne i naturalne zmiany widać już po pierwszym zabiegu. Skóra twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni staje się bardziej nawilżona i sprężysta, nabiera jednolitego koloru. Wyglądamy na bardziej wypoczętych i zrelaksowanych. Z drugiej strony spowalniamy i opóźniamy proces starzenia się.

Zabieg polega na dobraniu odpowiedniego preparatu, który najlepiej odżywi skórę i wykonaniu serii nakłóć podając preparat kwasu hialuronowego lub nukleotydów, które stanowią jej naturalny budulec. 

Faza III – UZUPEŁNIENIE OBJĘTOŚCI (LIFTING WOLUMETRYCZNY), TAKŻE AUTOLOGICZNE (LIPOMODELLING, LIPOFILLING), BOTOKS, NICI LIFTINGUJĄCE.


PACJENCI, KTÓRYCH INTERESOWAŁA TA STRONA OGLĄDALI RÓWNIEŻ:

LIFTING TWARZY:

lifting twarzy | operacyjny lifting twarzy

USUWANIE ZMARSZCZEK:

likwidacja zmarszczek

REWITALIZACJA SKÓRY:

rewitalizacja skóry

INTENSYWNE NAWILŻENIE SKÓRY:

intensywne nawilżenie skóry

 

leczenie nadpotliwości

PChP