plastyka nosa | korekcja nosa

plastyka nosa | zmiana kształtu nosa

Nos jest dominującym elementem naszej twarzy. Ma znaczący wpływ na jej wygląd. Może ją szpecić lub dodawać jej uroku. Zbyt duży lub garbaty nos może nie pasować do reszty twarzy i zaburzać jej proporcje. Korekcja czy plastyka nosa zmienia znacznie jego kształt i wielkość. Poprawia proporcje twarzy i  profilu. W zasadzie chirurgiczna plastyka nosa pozwala na poprawę większości niedoskonałości w wyglądzie nosa. Natura czasem nie spełnia naszych oczekiwań. Korekcja nosa to operacja, której głównym celem jest poprawa kształtu i/lub wielkości nosa. W zależności od potrzeb pacjentów chirurg plastyk może wykonać korekcję czubka nosa, totalną korekcję nosa lub korekcję nosa garbatego. Operacja nosa może zostać połączona z korekcją przegrody nosowej o ile jest takie wskazanie medyczne. Inny kształt nosa nada twojej twarzy całkowicie nowy wygląd.

cel zabiegu plastyki nosa

Zdecydowana większości pacjentów poddaje się plastyce nosa w celu zmniejszenie jego rozmiaru i wymodelowania.  Kolejna grupa to osoby, którym zależy na usunięciu garbu lub zmianie kąta między nosem a górną wargą. Pacjenci po urazach nosa, który uległ zniekształceniu chcą odzyskać jego dawny kształt. Pacjenci poddając się plastyce nosa uzyskują prawidłowe proporcje twarzy co zdecydowanie poprawia ich samopoczucie i podnosi samoocenę.

konsultacje dot. plastyki nosa

Na samym początku ustalam z pacjentem jego konkretne oczekiwania. Na zdjęciach profilu i z przodu zaznaczam oraz opisuję proponowane zmiany.  Pokazuje zdjęcia pacjentów przed i już po operacji. Zdjęcia obrazują jaką radykalną i pozytywną zmianą w wyglądzie jest korekcja nosa. Zlecam również odpowiednie badania i o ile jest to konieczne prześwietlenia. Opisuję metodę i rozległość ewentualnego zabiegu. Rozmawiamy również o wszystkich możliwych powikłaniach i całym procesie rekonwalescencji. Plastyka nosa jest jedną z trudniejszych operacji. Wymaga ogromnej precyzji i dużej wyobraźni przestrzennej od chirurga plastyka.

Znieczulenie: plastykę nosa w zależności od rozległości zabiegu wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym lub w znieczuleniu miejscowym.

Czas trwania zabiegu: 1 – 2 godz.

Pobyt w klinice: 1 doba, absencja trwa około 2-3 tygodnie.

Wizyty: w ustalonych z chirurgiem plastykiem terminach.

 

plastyka nosa korekcja nosa plastyka nosa

całkowita zmiana kształtu nosa

inny kształt nosa

operacje plastyczne twarzy

error: www.chirurgplastyk.pl