plastyka nosa | zmiana kształtu nosa

Nos jest dominującym elementem naszej twarzy. Ma znaczący wpływ na jej wygląd. Może ją szpecić lub dodawać jej uroku. Zbyt duży lub garbaty nos może nie pasować do reszty twarzy i zaburzać jej proporcje. Korekcja czy plastyka nosa zmienia znacznie jego kształt i wielkość. Poprawia proporcje twarzy i  profilu. W zasadzie chirurgiczna plastyka nosa pozwala na poprawę większości niedoskonałości w wyglądzie nosa. Natura czasem nie spełnia naszych oczekiwań. Korekcja nosa to operacja, której głównym celem jest poprawa kształtu i/lub wielkości nosa. W zależności od potrzeb pacjentów chirurg plastyk może wykonać korekcję czubka nosa, totalną korekcję nosa lub korekcję nosa garbatego. Operacja nosa może zostać połączona z korekcją przegrody nosowej o ile jest takie wskazanie medyczne. Inny kształt nosa nada twojej twarzy całkowicie nowy wygląd.

cel zabiegu plastyki nosa

Zdecydowana większości pacjentów poddaje się plastyce nosa w celu zmniejszenie jego rozmiaru i wymodelowania.  Kolejna grupa to osoby, którym zależy na usunięciu garbu lub zmianie kąta między nosem a górną wargą. Pacjenci po urazach nosa, który uległ zniekształceniu chcą odzyskać jego dawny kształt. Pacjenci poddając się plastyce nosa uzyskują prawidłowe proporcje twarzy co zdecydowanie poprawia ich samopoczucie i podnosi samoocenę.

konsultacje dot. plastyki nosa

Na samym początku ustalam z pacjentem jego konkretne oczekiwania. Na zdjęciach profilu i z przodu zaznaczam oraz opisuję proponowane zmiany.  Pokazuje zdjęcia pacjentów przed i już po operacji. Zdjęcia obrazują jaką radykalną i pozytywną zmianą w wyglądzie jest korekcja nosa. Zlecam również odpowiednie badania i o ile jest to konieczne prześwietlenia. Opisuję metodę i rozległość ewentualnego zabiegu. Rozmawiamy również o wszystkich możliwych powikłaniach i całym procesie rekonwalescencji. Plastyka nosa jest jedną z trudniejszych operacji. Wymaga ogromnej precyzji i dużej wyobraźni przestrzennej od chirurga plastyka.

Znieczulenie: plastykę nosa w zależności od rozległości zabiegu wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym lub w znieczuleniu miejscowym.

Czas trwania zabiegu: 1 – 2 godz.

Pobyt w klinice: 1 doba, absencja trwa około 2-3 tygodnie.

Wizyty: w ustalonych z chirurgiem plastykiem terminach.

plastyka nosa korekcja nosa plastyka nosa

korekcja-ksztaltu-nosa 

Przed zabiegiem zmiany kształtu nosa.

Korekcja nosa jest zabiegiem, mającym na celu poprawienie kształtu, rozmiaru lub wyglądu nosa, w harmonii z resztą rysów twarzy. Na pierwszy rzut oka plastyka nosa może wydawać się drobną operacją, ale zawiera bardzo istotne niuanse, które mogą znacząco wpływać na wygląd i proporcję całej twarzy. Podczas wstępnej konsultacji szczegółowo omawiam wszystkie pytania i wątpliwości pacjenta, aby pomóc mu w podjęciu świadomej decyzji.

Edukacja Pacjenta przed rhinoplastyką.

Pacjenci, którzy dobrze rozumieją wszystkie aspekty związane z plastyką nosa, mają możliwość podjęcia bardziej świadomej decyzji i z realistycznymi oczekiwaniami. W czasie konsultacji powinni swobodnie zadawać pytania dotyczące operacji, zanim zdecydują się ją wykonać. Odpowiedzialny chirurg plastyk poinformuje pacjenta o estetycznych i funkcjonalnych zaletach korekcji nosa oraz o jej ograniczeniach. Wyjaśni także potencjalne ryzyko i omówi proces rekonwalescencji. Zachęcam do zgłaszania wszelkich wątpliwości i zadawania pytań w czasie konsultacji i przed podjęciem finalnej decyzji o poddaniu się operacji zmiany kształtu nosa. Jasna komunikacja między chirurgiem plastykiem a pacjentem pomoże osiągnąć jak najlepsze możliwe rezultaty, zgodne z wyjątkowymi celami i oczekiwaniami pacjenta.

Przykłady pytań dotyczących plastyki nosa.

Poniżej kilka ważnych pytań, na które pacjent powinien uzyskać odpowiedź w czasie rozmowy konsultacyjnej:

 1. Czy lekarz jest specjalistą chirurgii plastycznej, czy ma dyplom z chirurgii plastycznej?
 2. Czy oczekiwania związane z wykonaniem plastyki nosa są realne?
 3. Jaką techniką chirurgiczną zostanie wykonany zabieg? Na czym ona polega?
 4. Czy chirurg plastyk osobiście wykona zabieg?
 5. Czy nacięcia będą wewnątrz czy na zewnątrz nosa?
 6. Czy będą widoczne blizny po zakończeniu leczenia?
 7. W jakim znieczuleniu zostanie wykonany zabieg?
 8. Jaki będzie przewidywany czas trwania operacji?
 9. Ile czasu po operacji należy zostać w Klinice?
 10. Jak długo potrwa okres rekonwalescencji i czy będzie bolesny?
 11. Jak wygląda opatrunek po korekcji kształtu nosa?
 12. Kiedy może wrócić do pracy po operacji?
 13. Jakie są potencjalne skutki uboczne i powikłania związane z operacją plastyki nosa? Jakie są zasady dotyczące ewentualnej procedury rewizji, w przypadku, gdy istnieje potrzeba korekty nosa po plastyce?
 14. Jakie środki ostrożności i badania są konieczne przed zabiegiem w celu zminimalizowania ryzyka? Pacjent powinien również zostać spytany przez chirurga plastyk o przebyte i obecne ewentualne choroby, o przyjmowane leki.

Pacjent powinien także zadać chirurgowi pytania dotyczące kosztów, finansowania i płatności. Zaangażowany chirurg plastyk odpowie na każde pytanie w sposób szczegółowy i dokładny. 

Aby uzyskać więcej informacji na temat chirurgicznych i niechirurgicznych zabiegów wykonywanych przez dr Bartłomieja Zonia skontaktuj się z nim telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego.


Jeżeli plastyka nosa: zmiana jego kształtu, usunięcie garbu, asymetrii lub jego wymodelowanie jest zabiegiem, który poważnie rozważasz, zapraszam na konsultacje. Skontaktuj się ze mną poprzez formularz kontaktowy, lub telefonicznie.

Zapraszam. Dr Bartłomiej Zoń | chirurg plastyk | chirurg ogólny.

M: +48 605 206 407 (dr Bartłomiej Zoń)

E: zon@chirurgplastyk.pl

   

  całkowita zmiana kształtu nosa

  operacje plastyczne twarzy

  Portal Chirurgii Plastycznej