Odpowiednio zaznaczony kontur bródki oraz kości policzkowych stanowi niezbędny element harmonijnych rysów twarzy. Implant bródki stosuje się w przypadku niedorozwoju brody przez co zostają zaburzone prawidłowe proporcje twarzy. W wielu przypadkach broda jest zbyt mała lub zbyt cofnięta. Wszczepienie implantu bródki pozwala przywrócić prawidłowe proporcje twarzy i ładnie zarysować jej profil. Pozbądź się ptasiego profilu. Na rynku dostępne są  implanty okolicy samej bródki oraz implanty anatomiczne. Implanty anatomiczne powiększają okolice brody a ich boczne wypustki korygują łagodnie krawędzie żuchwy.

implant bródki  rezultat na stałe

Zabiegi modelowania kości policzkowych i bródki można wykonać poprzez wstrzykiwanie odpowiednio zagęszczonego kwasu hialuronowego. Rezultaty są dobre. Minusem jest nietrwałość efektów i  konieczność powtarzania zabiegu w celu uzyskania ponownie oczekiwanego rezultatu. W chirurgii plastycznej twarzy ma rozwiązanie, pozwalającym na uzyskanie estetycznego i trwałego powiększenia bródki lub policzków. Jest to wykonanie jednorazowego zabiegu jest wszczepienia implantów silikonowych. Niektórzy pacjenci najpierw poddają się czasowej korekcji przy użyciu wypełniaczy. Jeżeli efekt jest zadowalający a zależy im na utrzymaniu stałego rezultatu poddają się zabiegowi wszczepienia implantów.

implant bródki      

Pacjent z dysproporcją dolnej części twarzy – niedorozwojem (cofnięciem) bródki. Rozwiązanie stałe – silikonowy implant anatomiczny bródki. Blizna praktycznie niewidoczna schowana wewnątrz ust:

Całkowita migracja implantu bródki ku dołowi – po dwóch wcześniejszych operacjach w innym ośrodku. Usunięcie „starego” implantu wraz z torebką łącznotkankową, założenie „nowego” – anatomicznego, dokładnie zaplanowanego i pozycjonowanego, dodatkowo całkowita korekcja „starej” blizny pooperacyjnej:

jak dopasować implant bródki

Tak jak w przypadku implantów policzkowych również implanty bródki produkowane są one w różnych kształtach i rozmiarach. W czasie konsultacji dr Bartłomiej Zoń dopasowuje implant bródki zarówno pod kątem kształtu i rozmiaru. Chirurg plastyk wykona odpowiednie pomiary dotyczące proporcji twarzy. Implant bródki zostanie dobrany indywidualnie do określonych potrzeb pacjenta. Przed poddaniem się zabiegowi,  musi on być przekonany o jego zasadności. Implant bródki podobnie jak implanty policzkowe  mają duży wpływ na  wygląd i kształt twarzy. Zarówno z przodu jak i z profilu. Wykonane są z  różnych materiałów np.  z silikonu. Nie są wypełnione żelem, który mógłby wypłynąć z implantu po jego ew. uszkodzeniu.

zabieg wszczepienia implantu bródki

Zabieg wszczepienia implantu bródki można wykonać z cięcia wewnątrz jamy ustnej. Po zabiegu na zewnątrz nie widać żadnej blizny. Przeprowadza się również cięcie zewnętrzne poniżej brody. Ta metoda ogranicza możliwość ewentualnej infekcji implantu. Blizna znajduje się poniżej końca linii bródki i jest praktycznie niezauważalna. Po wykonaniu cięcia oddziela się tkanki miękkie od warstwy kostnej. Następnie formuje się odpowiedniej wielkości lożę, do które wprowadza się  odpowiednio dobrany implant bródki. Mocuje się go specjalnymi szwami w celu uniknięcia przemieszczenia. Rany błon śluzowych zeszywane są szwami wchłanialnymi. Na skórę zakładane są specjalne elastyczne plastry dodatkowo utrzymujące implanty w odpowiednim miejscu.