usuwanie implantów

Zazwyczaj piszę o powiększaniu piersi implantami. Usuwanie implantów piersiowych to zabieg, który wykonuje się nie tak często jak powiększanie piersi, ale jednak, jak zaobserwowałem na przestrzeni ostatnich lat coraz częściej. Jest to  nadal temat tabu. Przy obecnej technologii i standardach w chirurgii plastycznej piersi, z uwzględnieniem dobrze wykonanych pomiarów przed operacją, bardzo rzadko zdarzają się sytuacje, w których panie nie są w stanie zaakceptować implantów.

Usunięcie implantów piersi – przyczyny estetyczne.

Kobiety decydują się na zabieg usunięcia implantów piersi z wielu powodów. Niektóre doświadczyły komplikacji, które wpływają na brak poczucia komfortu. Inne  są niezadowolone z wielkości i/lub kształtu piersi. 

W wyniku procesu starzenia się, wahań masy ciała, ciąży i innych czynników piersi mogły jeszcze dodatkowo zwiększyć swoją objętość od czasu ich powiększenia implantami lub też obwisnąć. Teraz ta dodatkowa „objętość” i obwisłość piersi może być czymś więcej lub czym innym, niż potrzebujesz. Usuniecie implantów pozwali na powrót do idealnych proporcji i  wymarzonej sylwetki.

Kolejną grupą są panie, które miały powiększony biust kilkanaście lat temu. Panowała wtedy moda na duże piersi. Współcześnie biust ma po powiększeniu zachować naturalne proporcje i kształt. Z tego powodu panie decydują się na usunięcie implantów lub wymianę na mniejsze. 

Usuwanie implantów piersi – przyczyny zdrowotne.

Zdarza się jednak, że  implanty muszą zostać usunięte  z powodu powstałej torebki łącznotkankowej. Dochodzi do obkurczenia torebki. Stanu, w którym tkanka wokół implantu napina się tak bardzo, że powoduje ból i zniekształca wygląd piersi. W tym przypadku w czasie operacji usuwam torebkę ze starym implantem. Jednocześnie, jeżeli pacjentka się zdecyduje oraz nie ma przeciwskazań medycznych, jednocześnie wszczepiam nowy implant.

Kolejnym powodem usunięcia implantów piersi z powodów medycznych jest ryzyko wystepowania nowotworu pochodzącego z torebki wokół implantu (tzw. ALCL). Zdarza się, na szczęście, bardzo rzadko, i występuje najczęściej u pacjentek, które przebyły operację powiększenia piersi wiele lat temu i miały zastosowane, tym samym, starsze generacje implantów silikonowych. 

Z mojego doświadczenie wynika, że panie najczęściej zmuszone są do podjęcia decyzji o usunięciu implantów piersiowych z powodów zdrowotnych. Usuwanie implantów najczęściej wykonuję, kiedy doszło do uszkodzenia wkładki silikonowej starego typu lub pojawił się stan zapalny w obrębie tkanek ją otaczających tzw. torebki. Jeżeli taka sytuacja ma miejsce, usuwa się implanty i wraca do wyjściowego rozmiaru biustu. W zależności od upływu czasu od wykonania operacji powiększania piersi, utrapieniem może być wiotkość skóry powstała po utracie objętości piersi, którą nadawał implant. W związku z tym czasami usuwanie implantów piersi można połączyć z liftingiem piersi. Ta procedura usuwa  nadmiar tkanki, kształtuje piersi i przywraca je do właściwej proporcji.

Czy jestem kandydatką do usunięcia implantów piersi?

Z pewnością jesteś kandydatką do operacji, w przypadku kiedy jesteś wystarczająco zdrowa, aby poddać się zabiegowi i chcesz mieć usunięte implanty z dowolnego z wyżej wymienionych powodów. Zachęcam do odbycia konsultacji, aby dowiedzieć się więcej. Jest to szansa na przedyskutowanie twoich celów i zorientowanie się, jak możesz wyglądać po operacji. Podczas wizyty dowiesz się więcej o zastosowaniu przeszczepu tłuszczu lub liftingu piersi w czasie zabiegu usunięcia implantów piersiowych. Przeszczepy tłuszczu lub lifting piersi mogą zrekompensować utratę objętości. Pełne konsultacje pomogą ci zrozumieć wszystkie opcje i podjąć najlepszą decyzję w oparciu o moją wiedzę i doświadczenie.

Powrót do zdrowia po usunięciu implantów piersi.

Podczas zabiegu usuwam implanty i najczęściej otaczającą je torebkę łącznotkankową. Zazwyczaj umieszczam swoje nacięcia w tych samych miejscach, co blizny po pierwotnej operacji powiększania piersi. W zależności od wcześniejszych ustaleń i braku przeciwskazań, mogę  jednocześnie wykonać lifting piersi lub przeszczep tłuszczu. Przez 2-4 dni od operacji będziesz najprawdopodobniej nosiła cienkie rurki wystające z okolic ran – dreny. Większość pacjentek odczuwa minimalny dyskomfort po operacji i znacznie mniejszy ból niż przy pierwotnym powiększeniu. Powrót do normalnej aktywności zajmie około tygodnia czasu i około 4 tygodni, zanim będziesz gotowa do intensywnych ćwiczeń. Pacjentki są zazwyczaj zachwycone rezultatem, ponieważ ich piersi wracają do właściwych proporcji. Proporcji zgodnych z oczekiwaniami estetycznymi przy jednoczesnym braku dyskomfortu związanego z przykurczem torebki.

Cena za usunięcie implantów piersi

Kwota, którą zapłacisz za zabieg, będzie zależeć od rodzaju operacji. 

Podczas standardowej procedury usuwania implantów piersi wyjmę zarówno implanty, jak również otaczające je torebki. W tym przypadku usunięcie implantu zmieni również objętość piersi. W związku z tym pacjentki mogą zdecydować się na połączenie tej operacji z przeszczepem tłuszczu. Niektóre pacjentki zdecydują się na usunięcie implantu połączone z liftingiem piersi. Niewątpliwie proponuję wszystkie możliwe rozwiązania aby uzyskać jak najlepszy rezultat estetyczny. Każda dodatkowa procedura może zwiększyć całkowity koszt operacji, a jednocześnie każda może  zapewnić bardziej naturalny, pełniejszy wygląd piersi.

Podsumowując usuwanie implantów powinno polegać na wprowadzeniu pozytywnej zmiany w wyglądzie pacjenta, szczególnie jeśli jest to cofnięcie wcześniej wykonanej procedury. Niezależnie od powodu, dla którego masz wyjmowane implanty, dr Zoń może  ci pomóc.

Pacjentki wybierają dr Zonia jako eksperta do usuwania implantów piersi w oparciu o jego wieloletnie doświadczenie, delikatne podejście i artystyczne oko. Jego praktyka oparta jest na profesjonalizmie, wysokich umiejętnościach i bardzo dużej kulturze osobistej. On i jego zespół są całkowicie zaangażowani w zapewnianie najlepszych wyników zabiegu w  komfortowych warunkach.

Chirurgia Estetyczna