kolagen właściwości

Kolagen to główny budulec, któremu zawdzięczamy zdrową, młodą i jędrną skórę. Cechuje go bardzo wysoka odpornośc na rozciąganie. Stanowi jeden z głównych składników ścięgien. Z wiekiem spada produkcja kolagenu, włókna stają się coraz słabsze, a skóra mniej elastyczna. Po 25 roku życia zaczynamy tracić aż 1,5% kolagenu rocznie, czego efektem jest powstanie pierwszych zmarszczek grawitacyjnych a z czasem zauważalne zmiany w owalu twarzy. Istnieje kilkanaście typów kolagenu jednak kolagen typu I jest najpowszechniej występującym w organizmie. Tworzy on ścięgna, tkankę bliznowatą, tkankę kostną, a także tkankę łączną skóry i tkanki podskórnej. 

który kolagen jest najlepszy?

Włoski preparat Linerase jest jedynym dostępnym na rynku kolagenem typu I. Kolagen typu I jest najpowszechniej występującym w ludzkim organizmie typem kolagenu. Jest on wszechobecny w tkance łącznej kości, tkance tworzącej blizny oraz w ścięgnach. W pełni certyfikowany i  przeznaczony do zabiegów medycyny estetycznej. Jego stosowanie poprawia kondycję skóry poprzez zwiększenie jej jędrności, nawilżenie i poprawę kolorytu. Celem zabiegów medycyny estetycznej z użyciem kolagenu jest rewitalizacja skóry twarzy, szyi oraz dłoni, zmniejszenie oznak starzenia się skóry, poprawa elastyczności skóry lub usunięcie rozstępów. Jest absolutnie hipoalergiczny. 

mezoterapia kolagenowa

Całkowita kuracja składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry Pacjenta. Pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Po tym czasie widać różnicę w elastyczności i gęstości skóry, można cieszyć się efektami młodszego wyglądu. Czas zabiegu: 30 -45 min. w zależności od  ilości nastrzykiwanych obszarów.  Bardzo dobre efekty dla poprawy kondycji skóry przynosi seria zabiegów kolagenowych, osocza bogatopłytkowego i mezoterapii.

kolagen białko młodości

Oprócz miejscowego odżywienia kolagenem skóry w celu jej rewitalizacji niedobór kolagenu możesz uzupełniać odpowiednio skomponowaną dietą. Naturalnie w ograniczonych ilościach –  galaretki  owocowe, warzywno-mięsne, czy ryby w galarecie są idealnym uzupełnieniem diety kolagenowej. Również istotne jest uzupełnienie diety w witaminę C. Witamina C wspomaga proces produkcji i odbudowy włókien kolagenowych. Jej naturalnym źródłem jest szpinak, jarmuż, kapusta, szparagi i papryczki chilli.

program diagnostyczno-terapeutyczny skóry twarzy

mezoterapia

cienie pod oczami | Light Eyes Ultra

English: Plastic Surgery Consultant info – PSC.info