Zmiana kształtu lub rozmiaru  piersi małych, asymetrycznych, lub obwisłych implantami jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji z zakresu chirurgii plastycznej na świecie jak również w Polsce. Na operację powiększania piersi decydują się kobiety, dla których odbiegający od oczekiwanego wygląd biustu jest przyczyną obniżonej samooceny. Jednocześnie jego niechciany wygląd staje się przyczyną szeregu innych kompleksów. Dlatego decyzja o wykonaniu plastyki powiększania piersi implantami okrągłymi lub anatomicznymi powinna być starannie przemyślana i skonsultowana z doświadczonym chirurgiem plastykiem.

powiększanie piersi implantami Warszawa

Piękne, zdrowe i zadbane piersi są ozdobą kobiecego ciała i atrybutem kobiecości. Natura bywa czasami niezbyt  łaskawa dla moich klientek i biust okazuje się być źródłem dużych kompleksów. W związku z tym same ćwiczenia, masaże czy kremy ujędrniające nie są w stanie realnie, znacząco i długookresowo powiększyć biustu. W tym przypadku skuteczną metodą jest operacja powiększania biustu z użyciem implantów.

wskazania do zabiegu

Wskazaniem do zabiegu plastyki piersi są piersi małe, asymetryczne, obwisłe lub ich niedorozwój. Zabieg powiększania piersi można również połączyć jednoczasowo z zabiegiem podniesienia piersi. Naturalnie o ile są takie wskazania. Głównym celem operacji jest poprawa proporcji ciała u kobiet, które uważają swoje piersi za zbyt małe. Jednocześnie do zabiegu kwalifikują się również panie z wrodzonym niedorozwojem jednej lub dwóch piersi, ze znaczną asymetrią. Operacja powiększania piersi implantami może być również częścią procesu rekonstrukcji piersi po mastektomii lub innym urazie.

zdjęcia przed i po

7 dni po operacji powiększania piersi  – implanty MOTIVA ERGONOMIX 235:

10 dni po zabiegu. Powiększanie piersi implantami silikonowymi „inteligentnymi”:

7 dni po zabiegu. Subtelne powiększenie piersi z ich podniesieniem. Implanty anatomiczne MENTOR z wysokim profilem:

Implanty „inteligentne” -MOTIVA ERGONOMIX 355 cc z wysokim profilem. Zmiana z A/B na D/E:

Obwisłość piersi średniego stopnia + utrata objętości. Jednoczasowe podniesienie i powiększenie piersi z techniką dual-plane. Implanty anatomiczne MENTOR 390 cc    z wysokim profilem. Zmiana z obwisłego B na podniesione E:

czy powiększanie piersi jest bezpieczne

Takie pytania zadaje sobie większość pań przed podjęciem ostatecznej decyzji. Powiększenie piersi jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym. Jednak jak w każdym postępowaniu chirurgicznym istnieje możliwość wystąpienia powikłań. Dlatego, tak jak w przypadku wszystkich operacji również powiększanie piersi niesie ze sobą ryzyko. Do zadań chirurga plastyka należy jego zminimalizowanie.  Należy na początku wybrać doświadczonego chirurga plastyka, który spełnia wszystkie wymagane kryteria. Również klinika w której konsultuje i operuje musi spełniać wszystkie formalne kryteria. Począwszy od warunków, przez sprzęt a kończąc na zespole chirurgicznym. Chirurg plastyk w czasie konsultacji musi przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentką. Konieczne jest ustalenie czy nie ma przeciwwskazań do wykonania  zabiegu powiększania piersi. Takimi przeciwwskazaniami mogą być niektóre choroby  i uczulenia. Pacjentka  musi wykonać zlecone niezbędne badania. Takie jak: morfologia, układ krzepnięcia, grupa krwi, OB, glikemia na czczo, jonogram, mocznik, kreatynina, EKG, RTG płuc. Konieczne jest aktualne szczepienie przeciwko żółtaczce typu B oraz po 40 r. ż.USG piersi.

konsultacje z zakresu powiększania piersi

W czasie konsultacji chirurg plastyk rozmawia z pacjentką  na temat jej oczekiwań. Dokonuje koniecznych pomiarów sylwetki. Omawia również poszczególne rodzaje implantów anatomicznych i okrągłych. Na podstawie ich wyników, przedstawionych oczekiwań i swojego doświadczenia proponuje najlepsze rozwiązanie. Nie zawsze wyobrażenie np. o wielkości implantów przyniesie oczekiwany efekt.  Czasami zbyt duże implanty mogą zaburzyć ogólne proporcje sylwetki. Zbyt małe dla odmiany mogą nie przynieść oczekiwanego efektu. Nie uwzględnienie dużej asymetrii również jest błędem.   Wspólnie z pacjentką ustala,  które rozwiązanie będzie dla niej najbardziej satysfakcjonujące. Jest to również moment, kiedy pacjentka jest informowana o  ewentualnych możliwych powikłaniach, o przygotowaniu do operacji i okresie rekonwalescencji. Chirurg plastyk jest po to aby odpowiedzieć na wszystkie pytania. Pacjentka decydując się na powiększanie piersi musi czuć się całkowicie bezpiecznie.  Decyzja o poddaniu się operacji musi być świadoma, dokładnie przemyślana i podjęta przez nią samą co najważniejsze dla niej samej. Nie dla osób trzecich.

przed zabiegiem powiększania piersi

Na tydzień przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny oraz leków zawierających kwas acetylosalicylowy. Nie wolno przyjmować  leków zmniejszających krzepliwość krwi. Dobrze natomiast sięgnąć po leki poprawiające krzepliwość i uszczelniające naczynia krwionośne takie jak: witamina C i Rutinoscorbin. U osób palących wzrasta ryzyko ew. powikłań. Z kolei na 6 godz. przed operacją powiększania piersi nie powinno się jeść, pić, żuć gumy oraz ssać cukierków.  Dokładne zalecenia otrzymają panie w czasie konsultacji dot. powiększania piersi implantami.

na czym polega zabieg powiększania piersi?

Typowe chirurgiczne powiększanie piersi polega na umieszczeniu pod gruczołem lub pod mięśniem piersiowym tzw. implantu. Nacięcia wykonuje się najczęściej  wokół brodawki lub w fałdzie podpiersiowym. Cięcia mają najczęściej długość 3-4 cm. Blizny są z czasem są niewidoczne lub idealnie chowają się w fałdzie podpiersiowym. Lokalizacja implantu zależy właśnie od ustalonej wcześniej wielkości i kształtu implantu. Umieszczenie pod mięśniem jest korzystniejsze dla kształtu piersi i bezpieczniejsze. Rzadziej dochodzi do powikłań zapalnych i rozwoju torebki dookoła protezy. Jednak jeśli piersi są umiarkowanie opadające, wówczas implant można umieszcza się pod gruczołem. W czasie zabiegu do rany zakładany jest cienki dren, który usuwany jest w drugiej dobie po operacji. Wtedy też zakłada się uciskający stanik. W zabiegu wykorzystywane są szwy wchłaniane, dlatego nie trzeba ich później zdejmować. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Po operacji powiększania piersi konieczne jest pozostanie na min. 1 dobę w klinice. Zabieg trwa około 2-3 godziny.

rekonwalescencja po plastyce piersi

Podobnie jak w przypadku innych interwencji chirurgicznych należy dbać o swoje zdrowie i nie nadwerężać sił. Konieczne będzie ponowne pojawienie się na conajmniej dwóch wyznaczonych kontrolach. Stanik uciskowy nosi się przez około 3 miesiące. Blizny należy po upływie określonego czasu natłuszczać, nawilżać i masować. W razie potrzeby stosować przez 1-3 miesiące kremy i opatrunki silikonowe. Okres rekonwalescencji po plastyce piersi trwa około dwa tygodnie. Jest to jednak uzależnione od indywidualnych wskazań, jak również od progu bólowego pacjentki.

powiększanie piersi techniki operacyjne

Jest wiele technik operacyjnych. Najczęściej wykonuję op techniką Dual Plane opracowaną przez  John B. Tebbetts’a. Technika ta polega na umieszczaniu implantów piersiowych pod mięśniem piersiowym większym i pod gruczołem piersiowym. Umieszcza się je w różnych proporcjach zależnie od wyjściowego kształtu i budowy piersi. Umożliwia to uzyskiwanie bardzo dobrych efektów niezależnie od kształtu i rodzaju piersi. Przy powiększeniu piersi z podniesieniem stosuję technikę Multi-Plane. Autorem  tej techniki jest dr Constatntin Stan.Powiększam również piersi implantami z wykorzystaniem najnowszej jakości i technologi tzw. Tunelu Kellera™. Umożliwia on wykonanie krótszego nacięcia co w konsekwencji oznacza mniejszą bliznę po operacji powiększania piersi implantami.  Również proces rekonwalescencji po operacji przebiega zdecydowanie łagodniej. W celu uzyskania szerszych informacji zapraszam na konsultacje.

implanty piersi  – powiększanie piersi

Powiększanie piersi implantami nadal jest najpopularniejszym zabiegiem w ramach chirurgii plastycznej. Na powodzenie zabiegu ma znaczący wpływ dobór implantu piersiowego. Aby sprostać oczekiwaniom pacjentek nawiązałem współpracę z producentem światowej klasy implantów piersi, które odznaczają się potwierdzonym w licznych badaniach bezpieczeństwem i innowacyjnością. Są to implanty najnowszej generacji. Jednocześnie ich producent oferuje dożywotnią gwarancję. Implanty piersi Motiva wypełnione są bardzo miękką stabilną formą żelu silikonowego. Wypełnienie jest wykorzystywane zgodnie ze Specyfikacją dla Protez piersi przeznaczonych dla Implantologii i zaakceptowany przez FDA.

implanty piersi  szeroka paleta rozmiarów implantów

Bardzo duży wybór rozmiarów rekomendowanych przeze mnie implantów anatomicznych umożliwia nadanie piersiom kształtu i wielkości oczekiwanej przez pacjentkę. Daje to olbrzymią swobodę chirurgowi plastycznemu w  spełnieniu oczekiwań pacjentki związanych z docelowym wyglądem piersi. Odpowiednie zastosowanie zasad ergonomii powoduje, że ich kształt po implantacji dopasowuje się idealnie do piersi. Zostaje zachowany naturalny wygląd piersi a ryzyko rotacji i ewentualnych powikłań zostaje zminimalizowane. TrueTissue Technology przenosi maksymalny punkt projekcji do dolnej części piersi w pozycji stojącej. Oznacza to, że kiedy pacjentka leży na plecach, implanty piersi zachowają się tak, jak naturalny biust – maksymalny punkt projekcji przeniesie się wówczas bliżej środka piersi. Implanty wraz z grawitacją dopasowują się do pozycji pacjentki, aby zapewnić bardzo naturalny efekt.

technologia bezpieczeństwa

Technologia Q Inside, jest to pierwszy na świecie pasywny mikrotransponder zaakceptowany przez FDA do użytku w tkance ludzkiej, jak również jedyne urządzenie tego typu, które posiada znak CE, do wykorzystywania w implantach piersiowych. Dzięki temu, zapewnia bezpieczną i dokładną identyfikację implantu. Dzięki tej technologii, lekarze oraz ich pacjentki mają możliwość uzyskania informacji z zabezpieczonych danych unikalnych dla danego implantu.  W przeciwieństwie do karty produktu czy standardowej gwarancji, które otrzymuje pacjentka przychodząca na zabieg powiększania piersi, technologia Q Inside nie może się zgubić lub zniszczyć.

jakie implanty piersi wybrać?

Pacjentki, które  konsultuję z zakresu powiększania piersi implantami w zdecydowanej części są zdecydowane na poddanie się operacji. Jednakże przyczyny są różne. Zbyt małe lub obwisłe piersi, niedorozwój lub ich asymetria, czy wymiana implantów. Niezależnie od wskazań, dokonując wyboru implantów trzeba podjąć kilka ważnych decyzji. Wybrać nie tylko ich wielkość, ale także kształt i rodzaj wypełnienia, czyli zdecydować się na konkretnego producenta implantów piersiowych. Właśnie w tym momencie chirurg plastyk staje się dla pacjentki ogromnym wsparciem w momencie podjęcia ostatecznej decyzji.