Miejscowe usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej, czyli lipoliza iniekcyjna. Zabieg ten stosuje się u pacjentów najczęściej w okolicy podbródka, pleców, ramion,  kolan i brzucha.  U mężczyzn lipoliza iniekcyjna może mieć zastosowanie w przypadku tłuszczowej  ginekomastii tzw. lipomastii. Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym. 

zabieg usuwania tkanki tłuszczowej lipoliza iniekcyjna

Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na podaniu preparatu do wnętrza tkanki tłuszczowej drogą iniekcji. Zabieg  jest praktycznie bezbolesny. Podany preparat rozpuszcza błony komórek tłuszczowych, w wyniku czego tłuszcz przybiera konsystencję płynną, a następnie zostaje usunięty przez układ limfatyczny organizmu. Podczas zabiegu lipolizy podaje się jedną do kilku strzykawek zawierających preparat rozpuszczający komórki tłuszczowe ze środkiem miejscowo znieczulającym, zależnie od masy usuwanej tkanki tłuszczowej oraz miejsca poddawanego zabiegowi.

efekty po lipolizie iniekcyjnej

W zależności od potrzeb terapię przeprowadza się w ustalonych cyklach. Cykle trwają od kilku do kilkunastu tygodni. Zazwyczaj potrzebne są 3 – 4 zabiegi lipolizy iniekcyjnej wykonywane w odstępie 2 do 3 tygodni. Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszej lipolizie. Po kilku dniach od zabiegu tkanka staje się bardziej miękka, a jej konsystencja galaretowata. Stan ten utrzymuje się 2-3 tygodni po ostatnim zabiegu w cyklu. Czas trwania zabiegu: 45 min. Znieczulenie miejscowe.

lipoliza iniekcyjna dla kogo

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które nie mają dużej nadwagi, raczej mieszczą się w granicach wagi przeciętnej. Mają jednak problem z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Problem jest o tyle męczący, że dotyczy obszarów, w których nagromadzona tkanka tłuszczowa jest nie do usunięcia pomimo wykonywania ćwiczeń czy stosowania diet. U pacjentów z dużym nagromadzeniem  miejscowej tkanki tłuszczowej w celu uzyskania oczekiwanego efektu wskazane będzie wykonanie zabiegu liposukcji, czyli odsysania tłuszczu. Lipoliza iniekcyjna jak również wymieniona procedura chirurgiczna – liposukcja nie jest metodą na odchudzanie. Celem obu wymienionych metod jest modelowanie sylwetki. W celu oceny i podjęcia ostatecznej decyzji co do wyboru ewentualnej metody wskazana jest wizyta u specjalisty chirurgii plastycznej.

lipofilling powiększanie piersi tłuszczem

odsysanie tłuszczu | liposukcja

Lipolysis injections – Safe Plastic surgery in Poland