lipoliza iniekcyjna

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Miejscowe usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Stosuję ją u Pacjentów w okolicy podbródka, bioder, brzucha, pleców, ramion i kolan, a u mężczyzn także w wypadku “lekkiej” ginekomastii.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na podaniu preparatu do wnętrza tkanki tłuszczowej drogą iniekcji. Zabieg  jest praktycznie bezbolesny. Podany preparat rozpuszcza błony komórek tłuszczowych, w wyniku czego tłuszcz przybiera konsystencję płynną, a następnie zostaje usunięty przez układ limfatyczny organizmu. Podczas zabiegu lipolizy podaję jedną do kilku strzykawek zawierających preparat Aqualyx ze środkiem miejscowo znieczulającym, zależnie od masy usuwanej tkanki tłuszczowej oraz miejsca poddawanego zabiegowi.

W zależności od potrzeb terapię prowadzę w cyklach,  który trwają od kilku do kilkunastu tygodni. Zazwyczaj potrzebne są 3 do 4 zabiegi lipolizy iniekcyjnej wykonywane w odstępie 2 do 3 tygodni. Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszej lipolizie. Po kilku dniach od zabiegu tkanka staje się bardziej miękka, a jej konsystencja galaretowata. Stan ten utrzymuje się 2-3 tygodni po ostatnim zabiegu w cyklu.

Czas trwania zabiegu: 45 min.

error: www.chirurgplastyk.pl