lipofilling | dr Zoń | Warszawa Mokotów

Lipofilling powiększanie piersi tłuszczem to zabieg z grupy procedur chirurgii estetycznej. Metoda powiększenia piersi własnym tłuszczem  ma kilka zalet: brak ciała obcego (implantu), naturalny wygląd piersi a jednocześnie zostaje przeprowadzona liposukcja wskazanych obszarów sylwetki, która pozwala na jej wymodelowanie. W przypadku bardzo szczupłych kobiet, u których nie ma nadmiaru tkanki tłuszczowej rekomendowanym zabiegiem będzie powiększanie piersi implantami.

powiększenie piersi własnym tłuszczem | lipofilling

Zabieg powiększenia  piersi własnym tłuszczem składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z zaplanowanych wcześniej miejsc – odsysanie tłuszczu | liposukcja – zwykle z okolic brzucha, pośladków, bioder, kończyn dolnych, a następnie po odpowiednim przygotowaniu (wirowanie i dekantacja) podaniu tkanki tłuszczowej do piersi w celu ich powiększenia, ujędrnienia i wymodelowania. Tłuszcz podawany jest specjalnymi kaniulami o małej średnicy, miejsca wkłucia są małe, nie wymagają zakładania szwów. Okres rekonwalescencji po zabiegu jest stosunkowo krótki (w zależności od obszaru liposukcji). 

lipofilling powiększanie piersi tłuszczem efekt zabiegu

Efekt zabiegu zależy od wyglądu piersi przed operacją, budowy ciała pacjentki, jej oczekiwań, a przede wszystkim doświadczenia operatora.  Odpowiednio  przeprowadzona operacja powiększania piersi własnym tłuszczem, jest bezpieczna z punktu widzenia onkologicznego. Nie zwiększa ryzyka raka piersi, ani też nie utrudnia diagnostyki onkologicznej. Aby jak najwięcej tkanki tłuszczowej przetrwało ważne jest jej odpowiednie podanie oraz przygotowanie piersi. Pacjentka powinna zaopatrzyć się w tak zwany system Brava – specjalny  “stanik” przygotowujący piersi do przeszczepu tłuszczu i znacznie poprawiający jego wgajanie. Przy stosowaniu Bravy możemy podać jednorazowo do 300 ml tkanki tłuszczowej w pierś.  

lipomodelling | lipofilling

Transfer tłuszczu umożliwia nie tylko powiększenie piersi. Pobraną i odpowiednio przygotowaną tkanką tłuszczową można powiększyć i wymodelować również policzki, usta, pośladki, łydki lub uwydatnić męską klatkę piersiową. Modelowanie piersi tłuszczem pozwala również na korekcję asymetrii piersi. Obszary, z których można pobrać i odpowiednio przygotować do implementacji tkankę tłuszczową to brzuch, uda, kolana, plecy, boczki, łydki.

tkanka tłuszczowa i odejmij wymodeluj

lipoliza iniekcyjna

odsysanie tłuszczu | liposukcja

tkanka tłuszczowa naturalny wypełniacz

Breast augmentation by llipotransfer – Safe Plastic Surgery in Poland