uszy zbyt przylegające

W niektórych przypadkach, poprzez nieodpowiedni dobór techniki operacyjnej związanej z korekcją odstających uszu, ewentualnie przy zaburzonym procesie gojenia – bliznowacenia, lub w związku z nadmiernym, lub całkowitym wycięciem chrząstki, można minąć się z oczekiwanym przez pacjenta efektem. Nadmiernie odstające uszy po źle wykonanej plastyce uszu mogą wtedy nadmiernie przylegać, powodując jeszcze bardziej nienaturalny i nieestetyczny wygląd. Uszy zbyt przylegające nie są  rzadko spotykanym powikłaniem, ale mogą być również genetycznie wrodzoną wadą.

odstawienie ucha

W przypadku „nadmiernej korekcji” odstających małżowin usznych jest możliwe wykonanie reoperacji.  Innymi słowy wykonuje się tzw. odstawienie ucha w trakcie kolejnego zabiegu chirurgicznego. Najwcześniej zabieg naprawczy można wykonać po około 6-12 miesiącach od wykonania pierwotnej plastyki uszu. Przede wszystkim trzeba ustalić w trakcie konsultacji, jaki jest problem i dopiero podjąć decyzje o sposobie korekcji ucha zbyt przylegającego. Jeżeli doszło w trakcie zabiegu do hiperkorekcji poprzez zresekowanie zbyt dużego fragmentu chrząstki, najczęściej muszli, to problem jest większy i polega na odstawieniu ucha z przeszczepem chrząstki własnej. Natomiast jeżeli zabieg odstawienia ucha jest wyłącznie związany z nadmiernym zwinięciem grobelki, to możliwości odstawienia ucha są większe. Polegają na ponownym prawidłowym wymodelowaniu chrząstki grobelki. Przylegające uszy mogą być genetycznie wrodzoną wadą i wtedy najczęściej wtedy wykonuje się kombinacje wymienionych metod.

plastyka uszu

Zabiegi korekcji uszu pozwala na zniwelowanie defektów małżowiny usznej. Niezależnie, czy chodzi o korekcję uszu odstających, czy o uszy zbyt przylegające zabieg powinien wykonać specjalista chirurgii plastycznej. Dbaj o swoje bezpieczeństwo i minimalizuj ryzyko związane z każdym zabiegiem chirurgicznym. Nie ryzykuj swoim zdrowiem i wyglądem. Ewentualna reoperacja w zdecydowanej większości przypadków  jest bezpośrednio związana z poprzednią interwencją chirurgiczną.

 

Jeżeli rozważasz reoperację po źle wykonanej plastyce uszu, lub masz uszy zbyt przylegające co zaburza proporcje w wyglądzie twarzy zapisz się na konsultacje. Skontaktuj się ze mną poprzez formularz kontaktowy, lub telefonicznie. Zapraszam dr Bartłomiej Zoń | chirurg plastyk | chirurg ogólny.

 


PLASTYKA USZU

plastyka uszu | korekcja uszu

CHIRURGIA ESTETYCZNA