Odpowiednio zaznaczony kontur brody jak również kości policzkowych stanowi niezbędny element harmonijnych rysów twarzy. Zbyt mała cofnięta broda czy niedorozwój kości policzkowych może zostać skorygowany przy użyciu implantów twarzowych. Jednak zbyt wydatna, wystająca broda również może zaburzać prawidłowe proporcje twarzy. Resekcja bródki to zabieg chirurgii plastycznej – chirurgii estetycznej twarzy, który może okazać się idealnym rozwiązaniem.

resekcja bródki zmniejszenie i skrócenie

Zbyt dużą lub wystającą brodę można poddać zabiegowi resekcji bródki. Zabieg przywraca odpowiednie proporcje profilu i nadaje twarzy delikatniejszy, bardziej subtelny wyraz.Resekcja bródki to zabieg z rodziny chirurgii plastycznej twarzy. Poprawia wygląd z profilu oraz koryguje owal twarzy. Nawet bardzo symetryczne rysy nie będą zachwycają, jeżeli mamy nieforemną, szpiczastą i zbyt wydatną brodę. Na zabieg resekcji bródki decydują się pacjenci z wrodzoną zbyt dużą i wydatną brodą. Również pacjenci po korekcie nosa poddają się zabiegowi resekcji bródki. Często zmniejszenie nosa prowadzi do większego wyeksponowania brody, która może zaburzać proporcje twarzy. Proporcje, które wcześniej harmonizowały ze zbyt dużym nosem.

na czym polega resekcja bródki

Resekcja bródki to zabieg mało inwazyjny a przynoszący bardzo dobre rezultaty. Polega na usunięciu przez chirurga plastyka nadmiaru tkanki kostnej a następnie na odpowiednim jej wymodelowaniu. Zabieg przeprowadzony jest w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu pacjent nosi specjalną opaskę uciskową. Konieczny jest pobyt w Klinice 1 dobę.

implanty twarzowe a resekcja bródki

Nie tylko zbyt wydatna broda może okazać się kompleksem. Również niedorozwój bródki oraz zbyt mało wydatne kości policzkowe stanowią u pewnej grupy Pacjentów źródło kompleksów. Niestety, kości policzkowe i policzki trudno skorygować makijażem. Nie jest to  możliwe również w przypadku niedorozwoju brody. Zarówno policzki jak i broda mają duży wpływ na ogólny wygląd twarzy. Implanty policzkowe i bródki rozwiązują problem zbyt mało wyraźnych kości policzkowych, zapadniętych policzków i niedorozwoju bródki. Poprawiają również owal twarzy. W dużym stopniu mają wpływ na odpowiednio wyraziste proporcje twarzy zarówno z przodu jak i z profilu. Z tego powodu zabiegowi wszczepienia implantów twarzowych poddają się najcześciej osoby o zbyt ostrych rysach twarzy lub zapadniętych policzkach i krótkiej cofniętej bródce. Zabiegi modelowania kości policzkowych i bródki można wykonać poprzez wstrzykiwanie odpowiednio zagęszczonego kwasu hialuronowego. Rezultaty są dobre. Minusem jest nietrwałość efektów i  konieczność powtarzania zabiegu w celu uzyskania ponownie oczekiwanego rezultatu. W chirurgii plastycznej twarzy ma rozwiązanie, pozwalającym na uzyskanie estetycznego i trwałego powiększenia bródki lub policzków. Jest to wykonanie jednorazowego zabiegu jest wszczepienia implantów silikonowych. Niektórzy pacjenci najpierw poddają się czasowej korekcji przy użyciu wypełniaczy. Jeżeli efekt jest zadowalający a zależy im na utrzymaniu stałego rezultatu poddają się zabiegowi wszczepienia implantów.


PACJENCI, KTÓRYCH INTERESOWAŁA TA STRONA OGLĄDALI RÓWNIEŻ:

MNIEJSZA BRODA

MNIEJSZA BRODA

IMPLANT BRÓDKI | IMPLANTY TWARZOWE

implant bródki | implanty twarzowe

KONTAKT

KONTAKT | DR ZOŃ | KLINIKA CHĘCIŃSKI | WARSZAWA

WYPEŁNIACZE

wypełniacze