Kiedy wykonać zabieg plastyki powiek?

Opadające powieki to problem, który z upływającym czasem dotyka wiele kobiet. Skóra z wiekiem traci na elastyczności i staje się obwisła. Obwisłe powieki dodają lat, odbierają blask  w spojrzeniu. Twarz wygląda na dojrzalszą i zmęczoną a na domiar złego nie ma możliwości ukrycia opadających powiek pod makijażem. W bardzo radykalnych przypadkach opadające powieki, tzw. „oczy baseta”  mogą nawet zasłaniać pole widzenia, co obniża komfort codziennego funkcjonowania. Jeżeli stopień obwisłości powiek nie jest znaczący można skorzystać z niechirurgicznej korekcji powiek. Jednak w większości przypadków właśnie chirurgiczna korekcja powiek przynosi najlepsze i długotrwałe efekty, pozwalając na odzyskanie młodego pełnego blasku spojrzenia. Dlatego na plastykę powiek decydują się zwykle osoby w wieku dojrzałym zarówno kobiety jak i  mężczyźni, o ile nie występują przeciwwskazania zdrowotne.

Na czym polega plastyka powiek?

Plastyka powiek, czy blepharoplastyka to zabieg, którego  celem  jest usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu z okolicy powiek górnych oraz dolnych. Zabieg plastyki powiek górnych, czy jednoczasowo górnych i dolnych dr Zoń wykonuje w znieczuleniu dożylnym. W przypadku plastyki powiek górnych chirurg plastyk zaznacza na powiece obszar skóry do usunięcia. Nacięcia na powiekach wykonywane są tak, aby przebiegały w naturalnym załamaniu powieki. Cięcie prowadzone jest w linii zmarszczki. Dzięki temu blizny po operacji są niewidoczne. Cięcie zszywane jest wchłanialnym, rozpuszczalnym szwem. Zabieg powiek górnych trwa około godziny, a rekonwalescencja wynosi 1-2 tygodnie. W przypadku zabiegu powiek dolnych nacięcie prowadzone jest powyżej brzegu rzęsowego i zakłada się na nie szwy niewchłanialne, które usuwane są zwykle w piątej dobie od zabiegu. Zabieg powiek dolnych tak jak zabieg powiek górnych trwa około godziny, a rekonwalescencja wynosi 1-2 tygodnie.

Plastyka powiek gdzie najlepiej?

Zabieg plastyki powiek jak również inne zabiegi z grupy zabiegów chirurgii plastycznej najlepiej wykonać w renomowanej klinice, w której  wykwalifikowany i doświadczonych zespół chirurgów plastyków może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem nie tylko w klinicznej chirurgii plastycznej, ale również w prywatnej. Oba te warunki minimalizują ryzyko źle wykonanego zabiegu. W klinice chirurgii plastycznej Zon Clinic w Warszawie spełniamy te warunki a jednocześnie zapewniamy pełen komfort i dyskrecję naszym pacjentom.