Powstawanie zmarszczek jest naturalnym efektem procesu starzenia. Ich ilość i głębokość oprócz upływającego czasu zależy również od stopnia odżywienia skóry, mimiki twarzy i predyspozycji genetycznych. Likwidacja zmarszczek czy usuwanie zmarszczek w znacznym stopniu odbywa się przez odpowiednie, głębokie odżywienie skóry.

likwidacja zmarszczek statycznych i dynamicznych

Usuwanie, likwidacja czy wypełnianie zmarszczek specjalnie do tego dedykowanymi preparatami jest coraz popularniejszym zabiegiem. Chcesz pozbyć się zmarszczek mimicznych statycznych i dynamicznych? Rozświetlić swoją twarz i przywrócić jej blask? Te zabiegi są właśnie dla ciebie. Ich nadrzędnym celem jest rewitalizacja skóry, zniwelowanie zmarszczek płytkich i głębokich, przygotowanie skóry do walki z niszczącymi ją czynnikami a co najważniejsze opóźnienie procesu starzenia.

kiedy zacząć?

To jest pytanie, na które odpowiedź brzmi teraz. Mezoterapia i osocze bogatopłytkowe to zabiegi wskazane dla osób w każdym wieku. Już dwudziestokilkuletnie osoby powinny profilaktycznie wykonywać te zabiegi 3- 4 razy w ciągu roku. Osoby w dojrzalszym wieku lub te z bardzo złym stanem skóry twarzy, dekoltu, szyi czy dłoni powinny rozważyć trójfazowy program diagnostyczno terapeutyczny. Trójfazowy Program diagnostyczno-terapeutyczny to trzy etapy:

PEELINGI

Faza I – PEELINGI czyli chemiczne złuszczanie martwych komórek za pomocą preparatów chemicznych. Peelingi  są punktem wyjścia do późniejszego procesu rewitalizacji skóry. Poddając się serii zabiegów odpowiednio ułożonej przez lekarza medycyny estetycznej spłycą się drobne zmarszczki, znikną przebarwienia i inne niedoskonałości skóry, jak również zwiększy się jej elastyczność.

MEZOTERAPIA I OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Faza II – BIOSTYMULACJA (TAKŻE AUTOLOGICZNA) MEZOTERAPIA, OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE Zabiegi w przeciwieństwie do terapii laserowych można wykonywać przez cały rok co pozwala na regularne dbanie o skórę.  Zauważalne, delikatne i naturalne zmiany widać już po pierwszym zabiegu. Skóra twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni staje się bardziej nawilżona i sprężysta, nabiera jednolitego koloru. Wyglądamy na bardziej wypoczętych i zrelaksowanych. Z drugiej strony spowalniamy i opóźniamy proces starzenia się.

Zabieg polega na dobraniu odpowiedniego preparatu, który najlepiej odżywi Twoją skórę i wykonaniu serii nakłóć podając preparat kwasu hialuronowego lub nukleotydów, które stanowią jej naturalny budulec. 

WYPEŁNIACZE I LIKWIDACJA ZMARSZCZEK

Faza III – UZUPEŁNIENIE OBJĘTOŚCI (LIFTING WOLUMETRYCZNY), TAKŻE AUTOLOGICZNE (LIPOMODELLING, LIPOFILLING),  NICI LIFTINGUJĄCE. W zabiegu redukcji głębszych zmarszczek i bruzd oraz w momencie kiedy zależy nam na uzupełnieniu objętości np. policzków lub ust wykorzystuje się wypełniacze czasowe (najczęściej na bazie kwasu hialuronowego, który jest naturalnym budulcem skóry) oraz permanentne (czyli stałe – poliakrylamidy). Wypełniacz wstrzykuje się podskórnie w ilości odpowiedniej do zaplanowanego efektu korekcyjnego. Nici liftingujące pozwolą odzyskać dawny owal twarzy i jednocześnie mają działanie rewitalizujące. 

We wszystkim najważniejsza jednak jest systematyczność i sumienność. Łatwo zniszczyć skórę twarzy zdecydowanie trudniej o nią zadbać. Nie zapomnij również o działaniu prewencyjnym wyżej wymienionego programu.

Zapraszam,

dr Bartłomiej Zoń

 

MEDYCYNA ESTETYCZNA

program diagnostyczno-terapeutyczny skóry twarzy

LIFTING BEZ SKALPELA

Lifting bez skalpela | nici APTOS