lifting twarzy

Operacyjny lifting podniesienie oraz napnie zwiotczałą skórę twarzy oraz ma działanie odmładzające, redukujące nawet  głęboki zmarszczki i korygujące rysy twarzy. Przynosi bardzo dobry efekt utrzymujący się przez kilka – kilkanaście lat a jednocześnie odpowiednio wykonany pozostawia naturalny wygląd. Często łączony z liftingiem szyi.  Chirurgia plastyczna twarzy oprócz liftingu, dysponuje całym wachlarzem zabiegów pozwalających na wymodelowanie owalu twarzy poprzez modelowanie jej poszczególnych elementów. 

modelowanie owalu twarzy – implanty policzkowe

Dla pacjentów z niedorozwojem kości jarzmowych ratunkiem jest wszczepienie implantów silikonowych, których kształt odpowiada naturalnym kościom policzkowym. Zabieg poprawia proporcje twarzy zarówno en face jak i z profilu, dzięki czemu twarz przestaje być nienaturalnie płaska i podłużna. Procedurę można wykonać z dostępu wewnątrz ust lub przez niewielkie nacięcie poniżej brzegu rzęskowego powiek. Zabieg przynosi stały efekt, którego nie da się osiągnąć wypełniaczami ani nićmi.

implant bródki i implanty żuchwy

Chirurgiczna zmiana kształtu brody, jej długości, szerokości i projekcji, czyli powiększenie bródki z użyciem implantów wykonuję przy użyciu najnowszej generacji implantów brody. Po zabiegu bródka odzyskuje pożądane proporcje i zachowuje naturalny wygląd. Odpowiednio dobrany implant, oprócz zmiany jej kształtu zmienia proporcje  całej twarzy. Implanty są miękkie i łatwo wgajają się w tkanki. Wszczepiane albo z dostępu wewnątrz ust lub przez wykonanie cięcia w fałdzie pod brodą. Operacja jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym.

W przypadkach gdy twarz jest zbyt wąska można wykonać zabieg poszerzenia obu kątów żuchwy odpowiednimi implantami. Twarz odzyskuje proporcje na linii żuchwy a w konsekwencji prawidłowy owal. Implanty, tak jak w przypadku implantów bródki są miękkie i  mają naturalny kształt a jdenocześnie łatwo wgajają się w tkanki.

modelowanie owalu twarzy implantami

Implanty twarzowe tj.: implant bródki, implanty policzkowe, implanty jarzmowe lub pod jarzmowe niwelują nie tylko niedorozwój kości, ale poprawiają proporcje w wyglądzie buzi i spłycają zmarszczki. 

mało inwazyjne operacje twarzy 

Przeszczepy własnej tkanki tłuszczowej, powiększanie ust kwasem hialuronowym, zabieg lip-liftu, lifting  twarzy przy użyciu nici to również zabiegi pozwalające na modelowanie owalu twarzy, a jednocześnie wszystkie mogą być wykonywane pojedynczo, lub łączone ze sobą. 

usunięcie poduszek Bichata