Wygląd  twarzy w znaczącym stopniu zależy od wielkości i kształtu nosa. Uważasz, że nos nie wpływa korzystnie na twój wygląd? Jest zbyt duży, krzywy lub garbaty? Jeżeli jego wygląd stanowi tak duży problem, że nie jesteś w stanie siebie zaakceptować wizyta u chirurga plastyka może być rozwiązaniem. Inny kształt nosa nie jest nieosiągalnym marzeniem, tylko całkowicie realnym oczekiwaniem.

nos nie w 100% taki sam

Niektórzy pacjenci na konsultacje przychodzą ze zdjęciem i proszą o „zrobienie” dokładnie takiego samego nosa. Od razu sprostuję. Na świecie nie ma dwóch identycznych nosów. Mogę być jak najbliżej osiągnięcia ideału. Mam wyobraźnię przestrzenną, potrafię dostosować wielkość nosa względem proporcji twarzy, zmniejszyć lub podnieść skrzydełka i wiele innych. Technicznie i merytorycznie jestem całkowicie przygotowany. Nadal jednak nie mam możliwości wykonania w 100%  nosa „jak ten z gazety”. Zawsze znajdą się nawet minimalne, ale jednak różnice. Inny kształt nosa nie oznacza identyczny jak ten ze zdjęcia. I tak jak nos wpływa znacząco na wygląd buzi, tak również np. kości policzkowe, oczy ich kształt i osadzenie wpływają na docelowy wygląd nosa.

inny kształt nosa inne proporcje twarzy

U pacjentów, u których nos garbaty, duży lub krzywy wyraźnie zaburza proporcje twarzy plastyka nosa może być jedynym rozwiązaniem. Operacja przywróci odpowiednie proporcje zarówno z przodu jak i z profilu. Można zmniejszyć lub skrócić nos. Usunąć garb czy jednocześnie wyprostować przegrodę nosową. Zawsze jednak należy ocenić czy zabieg przyniesie oczekiwany rezultat. Jakakolwiek zmiana jego kształtu lub wielkości jest zauważalna a pierwszy rzut oka. Ważne żeby operacja była wykonana perfekcyjnie i z zachowaniem należytych proporcji. Jest to wyjątkowo misterny zabieg, wymagający bardzo dużych umiejętności od chirurga plastycznego i wyobraźni przestrzennej.

okres rekonwalescencji po plastyce nosa

Plastyka nosa oprócz odpowiednich umiejętności od chirurga plastyka wymaga również pokładów cierpliwości od pacjenta. Już przy pierwszej zmianie opatrunku widać jego nowy kształt i wielkość co często wręcz wzrusza pacjentów, ale…jest to operacja, której następstwa nie da się ukryć tak jak w przypadku np. powiększania piersi pod bluzką. Pacjent musi liczyć się z koniecznością noszenia np. gipsowego opatrunku. Obrzęki i krwiaki będą się utrzymywały przez dłuższy czas. Realnie po roku czasu od op nos osiągnie swój docelowy kształt i wygląd.

całkowita zmiana kształtu nosa

korekcja nosa garbatego

korekcja czubka nosa