duży, garbaty, krzywy lub kartoflowaty nos

Nos, którego kształtu nie potrafisz zaakceptować, może stać się przyczyną ogromnych kompleksów a nawet powodem do pojawienia się depresji. Niechciany wygląd nosa potrafi odebrać pewność siebie i sprawić, że kobiety jak i mężczyźni uważają się za nieatrakcyjnych. Niedoskonałości w kształcie nosa nie zawsze są powodem poważnych kompleksów i zmartwień, ale w momencie kiedy kształt i wielkość nosa tak bardzo determinuje postrzeganie naszego wyglądu, że zaczyna to negatywnie wpływać na nasze osobiste i zawodowe relacje należy poważnie zastanowić się nad wizytą u chirurga plastyka. Dla tej grupy pacjentów całkowita zmiana kształtu nosa jest idealnym rozwiązaniem na przywrócenie właściwych proporcji twarzy.

całkowita zmiana kształtu nosa

Nos jest dominującymi, najbardziej widocznym elementem twarzy. Jakakolwiek zmiana jego kształtu radykalnie zmienia wygląd twarzy z przodu i z profilu. Całkowita zmiana kształtu nosa, jak wszystkie inne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej powinien zostać wykonany przez chirurga plastyka. Chirurg plastyczny, oprócz umiejętności i doświadczenia posiada dobrze rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną. Jest odpowiedzialny za stworzenie i uformowanie całkowicie nowego kształtu nosa. Tak jak w przypadku większości operacji plastycznych, rzeczywisty rezultat będzie widoczny kilka tygodni po zabiegu, a ten ostateczny nawet  kilka miesięcy po. W przypadku plastyki nosa ostateczny kształt nos uzyskuje po roku.

plastyka nosa plastyka nosa całkowita zmiana kształtu nosa

idealny kształt nosa

Pacjenci, którzy planują operację  nosa nie potrafią zazwyczaj opisać jego docelowego oczekiwanego kształtu. Opisują tylko co chcą w nim zmienić np. wielkość, usunąć garb z nosa, zwęzić nos, lub podnieść czubek nosa. Zazwyczaj celem jest taka zmiana kształtu nosa, aby jako element dominujący twarzy pozostawał w pełnej harmonii z resztą. Podczas konsultacji  wykonuję zdjęcia z profilu i z przodu, zaznaczam i opisuję na nich proponowane zmiany. Pokazuję zdjęcia pacjentów przed i już po operacji. To najbardziej obrazuje, jaką radykalną zmianą w wyglądzie jest całkowita zmiana kształtu nosa.

rekonwalescencja po całkowitej zmianie kształtu nosa

W zależności od rozległości plastyki nosa, pacjenci albo wychodzą do domu kilka godzin po zabiegu, albo zostają na jedną dobę w klinice. Po ok. 48 godzinach od zabiegu zostanie usunięty wewnętrzny opatrunek z nosa, a po pięciu dniach zdjęte szwy zewnętrzne. W przypadku całkowitej zmiany kształtu nosa konieczne będzie założenie na około 10 dni opatrunku gipsowego. To jaką metodą zostanie zoperowany pacjent i w jakim znieczuleniu tłumaczę w czasie konsultacji.  Po operacji mogą wystąpić problemy z oddychaniem przez nos i dokuczać bóle głowy.  W zależności od rozległości plastyki nosa, na twarzy opuchlizna i sińce mogą się utrzymywać do kilku tygodni. W tym czasie należy ograniczyć wysiłek fizyczny oraz unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów, by nie spowodować krwawienia. Trzeba również uważać, aby nie doszło do urazów nosa. W pierwszym i drugim tygodniu po zabiegu, trzecim i szóstym miesiącu od operacji pacjentów czekają wizyty kontrolne.

korekcja nosa to nie tylko zmiana jego kształtu

plastyka nosa | korekcja nosa

korekcja nosa garbatego