dr Bartłomiej Zoń chirurg plastyk

Dr Bartłomiej Zoń  przeprowadza kompleksowe zabiegi chirurgii plastycznej twarzy, piersi i sylwetki. Jest specjalistą chirurgii plastycznej i specjalistą chirurgii ogólnej. Członek PTChPRiE. Dr Bartłomiej Zoń posiada pełną, ciągle aktualizowaną wiedzę medyczną popartą wieloletnim doświadczeniem zawodowym zarówno klinicznym jak i zdobywanym w prywatnej praktyce zawodowej.  Uczestnik licznych sympozjów, szkoleń i warsztatów z zakresu chirurgii plastycznej.

członek zwyczajny PTCHPRiE

Dr Zoń oprócz profesjonalizmu reprezentuje maksymalnie zindywidualizowane podejście do każdego Pacjenta, do jego oczekiwań i pragnień. Stuprocentowo się przygotowuje i angażuje do każdej przeprowadzanej operacji czy zabiegu. Chirurgia plastyczna to jego powołanie. Nigdy nie pomijaja pełnego wywiadu lekarskiego w celu ustalenia wskazań i przeciwwskazań do danego zabiegu. W każdym przypadku informuje pacjenta o tym, jak będzie przebiegała rekonwalescencja otaczając go pełną opieką pooperacyjną. Zawsze na konsultacje poświęca tyle czasu ile potrzebuje pacjent.

najpopularniejsze zabiegi chirurgii plastycznej

Do najpopularniejszych zabiegów należy powiększanie piersi. Zazwyczaj implantami anatomicznymi ze względu na bardziej naturalny wygląd piersi. Plastyka brzucha pozwala kobietom, które mają proporcjonalną sylwetkę odzyskać płaski jędrny brzuch. Duży nadmiar skóry na brzuchu nie jest możliwy w niektórych przypadkach do usunięcia bez ingerencji chirurgicznej. Plastyka nosa, ponieważ nos jest dominującym elementem twarzy i zmiana jego kształtu wpływa na wygląd zarówno z przodu jak i z profilu. Plastyka powiek nie jest zabiegiem inwazyjnym i pozwala odzyskać blask w spojrzeniu.

zabiegi z chirurgii plastycznej Warszawa i ich cena

Często decydującym czynnikiem związanym z podjęciem decyzji o poddaniu się operacji jest jej cena.  Nie  kwalifikacje i doświadczenie chirurga plastyka, warunki w jakich będzie operowana pacjentka lub pacjent, jakość materiałów użytych do zabiegu czy opieka pooperacyjna. Na cenę operacji plastycznych składa się kilkanaście czynników oraz ciągłe podnoszone umiejętności specjalisty chirurgii plastycznej. Ceny wyraźnie niższe od średniej rynkowej wskazują na wzrost ryzyka związanego z poddaniem się operacji. Albo chodzi o warunki w jakich będzie wykonywany zabieg, albo o umiejętności „lekarza” albo jedno i drugie. Czy warto ryzykować własnym bezpieczeństwam? Zabiegi chirurgii plastycznej muszą być wykonywane z należytą starannością w warunkach spełniających wszystkie kryteria.

cena operacji czynnik determinujący podjęcie decyzji?

Nie zaczynaj swojej przygody z chirurgią plastyczną od pytania o cenę. Dowiedz się więcej na temat umiejętności i doświadczenia chirurga, lub sprawdzenia warunków, w których odbędzie się operacja. Weryfikacja umiejętności chirurga plastyka po cenie to ogromny błąd. Dobrzy, odpowiedzialni i szanujący się chirurdzy plastycy nigdy nie zejdą poniżej pewnego poziomu ceny operacji plastycznej, na którą oprócz ich nabitej ręki i doświadczenia, co w sumie ma przynieść oczekiwany efekt składa się również utrzymanie Kliniki, zespołu, materiały, leki, opieka pooperacyjna i wiele innych. „To wszystko składa się na cenę końcową operacji lub zabiegu. Więc radykalnie niższa cena oznacza, że gdzieś pojawią się zaniedbania a to wszystko podnosi ryzyko związane z operacją. Czyli ryzykujesz samą lub samym sobą.

Rzadko który z Pacjentów zdaje sobie sprawę, że podczas operacji oprócz samego chirurga plastyka na sali znajduje się również asystent, instrumentariuszka, anestezjolog i pielęgniarka anestezjologiczna a po operacji pielęgniarka dyżurna i lekarz na dyżurze, lub pod telefonem. Do tego koszty materiałów i leków anestezjologicznych, pobyt pooperacyjny i ciągła opieka. Z tego powodu, jeżeli cena zabiegu wyraźnie odbiega od średniej rynkowej ceny to można się spodziewać, że gdzieś jest haczyk, na czymś trzeba zaoszczędzić a to grozi ogromnym ryzykiem. Zarówno pod względem jakości jak i bezpieczeństwa.  Więc pomimo tego, że koszt lub cena jakiejkolwiek operacji plastycznej jest ważna to jednak priorytetem powinno być doświadczenie i wiedza chirurga plastyka, kwalifikacje całego zespołu oraz warunki w jakich będzie wykonywana operacja.

Niezależnie od wszystkiego musisz sobie przed wizytą odpowiedzieć jasno na pytanie jaki jest twój cel

najczęściej wykonywane zabiegi ASPS:

Amerykański rynek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej wyznacza światowe trendy w chirurgii estetycznej. Śmiało, więc przytoczę kilka danych w oparciu o raport „2017 Plastic Surgery Statistic Report” opublikowanego przez American Society of Plastic Surgeons.

Top 5 zabiegów z chirurgii plastycznej 2017:

  1. Powiększanie piersi  300 378 procedury (trend rosnący)

powiększanie piersi

2. Liposukcja 246 354 procedury (trend rosnący)

odsysanie tłuszczu | liposukcja

3. Plastyka nosa 218 924 procedur

plastyka nosa | korekcja nosa

4. Plastyka powiek 209 571 procedur (trend rosnący)

plastyka powiek | korekcja powiek

5. Plastyka brzucha 129 7543 (trend rosnący)

plastyka brzucha

Źródło: https://www.plasticsurgery.org/documents/News/Statistics/2017/plastic-surgery-statistics-report-2017.pdf


PACJENCI, KTÓRYCH INTERESOWAŁA TA STRONA OGLĄDALI RÓWNIEŻ:

KONTAKT

KONTAKT | DR ZOŃ | KLINIKA CHĘCIŃSKI

operacje plastyczne twarzy

operacje plastyczne piersi

operacje plastyczne sylwetki