powiększenie piersi z użyciem Tunelu Kellera

Powiększanie piersi jest jedną z najpopularniejszych procedur chirurgii plastycznej. Implanty piersiowe umożliwiają powiększanie piersi nawet o kilka rozmiarów, usunięcie asymetrii czy ich podniesienie.  Tunel Kellera jest wykorzystywany do wszczepiania implantów  anatomicznych i okrągłych.

Zalety wykorzystania „Tunelu Kellera” przy powiększaniu piersi:

  • Krótsze nacięcie mniejsza blizna.
  • Zmniejszenie filmu biologicznego.
  • Skrócenie czasu zabiegu i znieczulenia.
  • Mniejsze ryzyko mikrouszkodzenia implantu w trakcie wkładania.
  • Pewniejsze umieszczenie implantu w kieszeni – mniejsze ryzyko rotacji implantu.
  • Ograniczenie ryzyka powstania torebki włóknistej wokół implantu.
  • Łagodniejszy proces rekonwalescencji.

technika No-Touch

Powiększanie piersi z użyciem Tunelu Kellera (Keller Funnel™) umożliwia wszczepianie wszystkich rodzajów implantów piersi z żelu silikonowego metodą bezkontaktową (technika No-Touch). Metoda ta jest również wykorzystywana do wszczepiania innych typów implantów, takich jak implanty łydek i implanty pośladków. Stosując technikę bezdotykowego zakładania implantów, chirurg plastyk nie ma bezpośredniej styczności z implantem  i jednocześnie implanty nie podrażniają tkanek w czasie procesu umieszczania ich w odpowiednim miejscu.

mniejsze blizny Tunel Kellera

Powiększenie piersi z użyciem Tunelu Kellera umożliwia implementację przez mniejsze nacięcie, co zdecydowanie wpływa korzystnie na wygląd blizny i zmniejsza stan zapalny związany z samą operacją co znakomicie przyspiesza proces rekonwalescencji. Keller Funnel ™ umożliwia krótsze nacięcia. Implanty piersi są wypełnione żelem silikonowym, im większy implant, tym większe jest nacięcie. Ta metoda pozwala na umieszczenie silikonowych implantów piersi przez mniejsze nacięcia, niż byłoby to możliwe bez tunelu co oznacza mniejszą bliznę w fałdzie podpiersiowym, lub wokół otoczki.

Tunel Kellera minimalizuje kontakt implantu ze skórą

Niezależnie od jałowości chirurga plastyka i pomieszczenia operacyjnego, zawsze istnieje ryzyko dostania się bakterii na powłoce implantu. Zwłaszcza gdy implant piersi jest wkładany do loży przez nacięcie skórne może to wygenerować silniejszy stan zapalny pooperacyjny, który zmniejsza poczucie komfortu w procesie rekonwalescencji, zwiększa ryzyko powstawania torebek włóknistych. Ponieważ Keller Funnel ™ wyeliminuje to ryzyko, zmniejsza się także ryzyko kapsulacji. Powiększanie piersi jest zabiegiem bezpiecznym. O ile jest to jednak możliwe zawsze należy minimalizować ryzyko związane z operacją.

 

powiększanie piersi

podniesienie piersi z powiększeniem

 

operacje plastyczne piersi