duży, garbaty, lub krzywy nos

Nos, którego kszatłtu nie potrafisz zaakceptować, może stać się przyczyną ogromnych kompleksów a nawet powodem do pojawienia się depresji. Niechciany wygląd nosa potrafi odebrać pewność siebie i sprawić, że kobiety i mężczyźni uważają się za nieatrakcyjnych. Niedoskonałości w kształcie nosa nie zawsze są powodem poważnych kompleksów i zmartwień. Jednak kiedy kształt i wielkość nosa  determinuje postrzeganie naszego wyglądu i zaczyna to negatywnie wpływać na osobiste i zawodowe relacje należy  zastanowić się nad wizytą u chirurga plastyka. Korekcja nosa może być najlepszym rozwiązaniem.

nos to dominujący element twarzy

Nos jest dominującymi najbardziej widocznym elementem twarzy. Najdrobniejsza zmiana jego kształtu radykalnie zmienia wygląd twarzy z przodu, jak również z profilu. Zabieg  totalnej korekcji nosa, jak wszystkie inne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, wymaga od pacjentów znalezienia chirurga plastyka, który oprócz kwalifikacji i doświadczenia, wzbudzi również w nich pełne zaufanie. Chirurg plastyk w czasie operacji, oprócz umiejętności technicznych, będzie musiał połączyć je z wyobraźnią przestrzenną. Realnie będzie odpowiedzialny za stworzenie, uformowanie nowego kształtu nosa. Tak jak w przypadku wszystkich operacji plastycznych, rzeczywisty rezultat będzie widoczny dopiero po zabiegu, a ten ostateczny nawet  kilka miesięcy po. W przypadku plastyki nosa ostateczny kształt nos uzyskuje po roku.

idealny kształt nosa

Pacjenci poddający się plastyce nosa nie potrafią opisać jego docelowego oczekiwanego kształtu, zazwyczaj mówią tylko co chcą zmienić np. wielkość, usunąć garb z nosa, zwęzić nos, lub podnieść czubek nosa. Zazwyczaj celem jest taka zmiana kształtu nosa, aby jako element dominujący twarzy, pozostawał w pełnej harmonii z resztą. Podczas konsultacji chirurg plastyk wykonuje zdjęcia z profilu i z przodu, zaznacza i opisuje na nich proponowane zmiany, jednocześnie pokazuje zdjęcia pacjentów przed i już po operacji. To najbardziej obrazuje pacjentom, jaką radykalną zmianą w wyglądzie jest korekcja nosa. Zlecane są również odpowiednie badania i o ile jest to konieczne prześwietlenia.

 korekcja nosa wymaga cierpliwości

W zależności od rozległości plastyki nosa, pacjenci albo wychodzą do domu kilka godzin po zabiegu, albo zostają na jedną dobę w klinice. Po ok. 48 godzinach od zabiegu zostanie usunięty wewnętrzny opatrunek z nosa, a po pięciu dniach zdjęte szwy zewnętrzne. W przypadku niektórych ingerencji związanych ze zmianą kształtu nosa konieczne będzie założenie na około 10 dni opatrunku gipsowego. O tym jaką metodą zostanie zoperowany pacjent i w jakim znieczuleniu konieczne chirurg plastyk musi poinformować pacjenta w czasie konsultacji. Po operacji mogą wystąpić problemy z oddychaniem przez nos, lub dokuczać bóle głowy.  W zależności od rozległości plastyki nosa, na twarzy opuchlizna i sińce mogą się utrzymywać do kilku tygodni. W tym czasie należy ograniczyć wysiłek fizyczny oraz unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów, by nie spowodować krwawienia. Trzeba również uważać, aby nie doszło do urazów nosa. W pierwszym i drugim tygodniu po zabiegu, trzecim i szóstym miesiącu od operacji pacjentów czekają wizyty kontrolne.

plastyka nosa | zmiana kształtu nosa

Nos jest dominującym elementem naszej twarzy. Ma znaczący wpływ na jej wygląd. Może ją szpecić lub dodawać jej uroku. Zbyt duży lub garbaty nos może nie pasować do reszty twarzy i zaburzać jej proporcje. Korekcja czy plastyka nosa zmienia znacznie jego kształt i wielkość. Poprawia proporcje twarzy i  profilu. W zasadzie chirurgiczna plastyka nosa pozwala na poprawę większości niedoskonałości w wyglądzie nosa. Natura czasem nie spełnia naszych oczekiwań. Korekcja nosa to operacja, której głównym celem jest poprawa kształtu i/lub wielkości nosa. W zależności od potrzeb pacjentów chirurg plastyk może wykonać korekcję czubka nosa, totalną korekcję nosa lub korekcję nosa garbatego. Operacja nosa może zostać połączona z korekcją przegrody nosowej o ile jest takie wskazanie medyczne. Inny kształt nosa nada twojej twarzy całkowicie nowy wygląd.

cel zabiegu plastyki nosa

Zdecydowana większości pacjentów poddaje się plastyce nosa w celu zmniejszenie jego rozmiaru i wymodelowania.  Kolejna grupa to osoby, którym zależy na usunięciu garbu lub zmianie kąta między nosem a górną wargą. Pacjenci po urazach nosa, który uległ zniekształceniu chcą odzyskać jego dawny kształt. Pacjenci poddając się plastyce nosa uzyskują prawidłowe proporcje twarzy co zdecydowanie poprawia ich samopoczucie i podnosi samoocenę.

korekcja nosa konsultacje

Na samym początku ustalam z pacjentem jego konkretne oczekiwania. Na zdjęciach profilu i z przodu zaznaczam oraz opisuję proponowane zmiany.  Pokazuje zdjęcia pacjentów przed i już po operacji. Zdjęcia obrazują jaką radykalną i pozytywną zmianą w wyglądzie jest korekcja nosa. Zlecam również odpowiednie badania i o ile jest to konieczne prześwietlenia. Opisuję metodę i rozległość ewentualnego zabiegu. Rozmawiamy również o wszystkich możliwych powikłaniach i całym procesie rekonwalescencji. Plastyka nosa jest jedną z trudniejszych operacji. Wymaga ogromnej precyzji i dużej wyobraźni przestrzennej od chirurga plastyka.

korekcja nosa plastyka nosa plastyka nosa

Znieczulenie: plastykę nosa w zależności od rozległości zabiegu wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym lub w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu: 1 – 2 godz. Pobyt w klinice: 1 – 2 doby, absencja trwa około 2-3 tygodnie. Wizyty w ustalonych z chirurgiem plastykiem terminach.

 

całkowita zmiana kształtu nosa

 

plastyka nosa | korekcja nosa

korekcja kształtu nosa | plastyka nosa

Rhinoplasty – Safe Plastic Surgery in Poland