liposukcja sposobem na utratę wagi

Liposukcja sposobem na utratę wagi? Czy rzeczywiście? Nie. Zabieg liposukcji, czyli usuwania tkanki tłuszczowej nie jest równoznaczny z utratą masy ciała. Nie jest to sposób na radykalną utratę wagi. Stosując odpowiednią diet, dbając o aktywne spędzanie czasu powiązane z ćwiczeniami jesteśmy w stanie zrzucić kilogramy. Czasami kilka, kilkanaście a w niektórych przypadkach nawet kilkadziesiąt zbędnych kilogramów. Niestety często w pewnych obszarach naszego ciała pomimo katorżniczej diety, wielu godzin ćwiczeń i utraty wagi tkanka tłuszczowa zalega. Sylwetka nie wygląda idealnie. Fałdki na brzuchu, boczki, bryczesy itp. Te nadmiary spędzają sen z oczu i czasami wręcz demotywują do dalszych ćwiczeń i diety. To właśnie jest ten moment kiedy liposukcja będzie idealnym zabiegiem, który pozwoli wymodelować sylwetkę i usunąć nadmiar zalegającej tkanki tłuszczowej. Liposukcja jest idealnym zabiegiem na wymodelowanie sylwetki, nie jest sposobem na odchudzanie. Nie jest to zabieg, który pomoże Ci pozbyć się nadwagi.

zabieg liposukcji, czyli odsysania tłuszczu

Zabieg odsysania tłuszczu pozwala na wymodelowanie sylwetki poprzez usunięcie uporczywych zalegających złogów tłuszczu. Nadmiaru tkanki tłuszczowej, który jest odporny na dietę i ciężkie ćwiczenia. Dzięki wymodelowaniu sylwetki spojrzysz inaczej na swoje ciało. To co wydawało się niemożliwe  pomimo ciężkiej pracy nad własnym ciałem spowoduje że odzyskasz pewność siebie. Ubrania inaczej będą układały się na wymodelowanej sylwetce. Nie będzie   konieczne poświęcanie godzin czasu na maskowanie mankamentów ciała.

odsysanie tłuszczu | liposukcja

liposukcja a przyrost wagi

Odsysanie tłuszczu nie jest odpowiedzią na odchudzanie. Ciąża, upływający czas i przyrost masy ciała mają wpływ na naszą wagę niezależnie od wykonanego wcześniej zabiegu liposukcji. Liposukcja sposobem na utratę wagi? Nadal nie. Nawet jeżeli w pewnych obszarach usunięte chirurgicznie komórki tłuszczowe idą w niepamięć pozostałe komórki tłuszczowe mogą zwiększać swój rozmiar. Mogą narastać w wyniku niezdrowego jedzenia i braku aktywności fizycznej. Dlatego pamiętaj, że jest to zabieg do modelowania sylwetki i nie można zapominać o ćwiczeniach fizycznych i zdrowej diecie.

liposukcja a skóra

Jeśli masz genetycznie zaprogramowaną dobrą elastyczność skóry, wówczas skóra stosunkowo szybko zastosuje się do nowego kształtu twojej sylwetki. Kształtu, który chirurg plastyk osiągnie przeprowadzając zabieg odsysania tłuszczu. Czasem może nie nastąpić. W tych przypadkach szczególnie przy rozległych zabiegach liposukcji konieczne może być chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry. Jest to jedyna metoda na osiągnięcie najlepszego efektu. W czasie konsultacji z dyplomowanym chirurgiem plastykiem omówcie wszystkie czynniki i wybierzecie najlepszą kombinację.

odsysanie tłuszczu | liposukcja

modelowanie sylwetki liposukcja