ceny operacji plastycznych

Published by chirurg plastyk on

Reoperując pacjentki pytamy, co było wcześniejszym czynnikiem determinującym ich wybór poprzedniego chirurga plastyka. Szczególnie, że poddają się reoperacji, która oprócz tego, że jest ponowną operacją samą w sobie jest również o 30% droższa od pierwotnej. Niesamowite jest to, że w większości przypadków dowiadujemy się, że tym czynnikiem były ceny  operacji plastycznych. Nie były najważniejsze  kwalifikacje i doświadczenie chirurga plastyka, warunki w jakich będzie operowana pacjentka lub pacjent, jakość materiałów użytych do zabiegu czy opieka pooperacyjna. Nie, najważniejszym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o poddaniu się operacji plastycznej jest cena.

ceny operacji plastycznych czynnik determinującym podjęcie decyzji

Jest grupa pacjentów, którzy swoją przygodę z chirurgią plastyczną rozpoczynają od ceny. Nie od umiejętności i doświadczenia chirurga, lub sprawdzenia warunków, w których będą operowani. Jest to ogromny błąd. Dobrzy, odpowiedzialni i szanujący się chirurdzy plastycy nigdy nie zejdą poniżej pewnego poziomu ceny operacji plastycznych, na którą oprócz ich nabitej ręki i doświadczenia, co ma przynieść oczekiwany efekt  składa się również utrzymanie kliniki, zespołu, materiały, leki, opieka pooperacyjna i wiele innych. To wszystko składa się na cenę końcową operacji lub zabiegu. Więc radyklanie niższa cena oznacza, że gdzieś pojawią się zaniedbania a znacznie podnosi ryzyko związane z operacją.

konsultacje u chirurga plastyka a operacja

W czasie konsultacji rzadko, który z pacjentów zdaje sobie sprawę, że podczas przyszłej zaplanowanej operacji oprócz samego chirurga plastyka na sali znajduje się również mi.in.: asystent, instrumentariuszka, anestezjolog i pielęgniarka anestezjologiczna. Po operacji  z pacjentem zostaje pielęgniarka dyżurna i lekarz na dyżurze, lub pod telefonem. Do tego dochodzą koszty materiałów i leków anestezjologicznych, pobyt pooperacyjny i ciągła opieka. W związku z tym, jeżeli cena zabiegu wyraźnie odbiega od średniej rynkowej ceny to można się spodziewać, że gdzieś jest haczyk, na czymś trzeba zaoszczędzić a to grozi ogromnym ryzykiem dla pacjenta. Zarówno pod względem jakości jak i bezpieczeństwa.  Więc pomimo tego, że koszt lub cena jakiejkolwiek operacji plastycznej jest ważna to jednak priorytetem powinno być oddanie się w ręce wykwalifikowanego specjalisty chirurgii plastycznej, kwalifikacje całego zespołu oraz warunki w jakich będzie wykonywana operacja.

Pacjenci, których interesowała, ta strona oglądali też:

KONTAKT | DR ZOŃ | KLINIKA CHĘCIŃSKI | WARSZAWA

Cennik:

CENNIK

Finanoswanie:

FINANSOWANIE

 

error: www.chirurgplastyk.pl