Kiedy broda jest mała i cofnięta a nos staje się dzięki zaburzeniu proporcji zbyt wydatny mówimy o tzw. „ptasim profilu”. Korekcja ptasiego profilu implantem bródki na stałe przywróci odpowiednie proporcje twarzy.

zaburzona harmonia rysów twarzy

Niedorozwój bródki powoduje u części osób głębokie kompleksy związane z własnym wyglądem. Zaburzona zostaje harmonia rysów twarzy. Przyczyną w większości przypadków jest genetyka. W Polsce korekcja ptasiego profilu nie jest bardzo popularnym zabiegiem, co związane jest z brakiem wiedzy ze strony potencjalnych pacjentów o możliwości przywrócenia właściwych proporcji twarzy. Sam zabieg chirurgii estetycznej  jest zabiegiem małoinwazyjnym i trwa około godziny.

korekcja ptasiego profilu

Implant bródki pozwala na przywrócenie odpowiednich proporcji twarzy zarówno z przodu jak i z profilu. Zabieg wykonuje się z cięcia wewnętrznego. Nie pozostaje na zewnątrz żadna blizna. Możliwe jest również wykonanie cięcia zewnętrznego, które jest prawie niewidoczne, a minimalizuje ryzyko ewentualnej infekcji. Blizna znajduje się wtedy poniżej końca linii bródki. Jest  grupa pacjentów, która przed podjęciem finalnej decyzji o korekcji ptasiego profilu implantem bródki  najpierw decyduje się na czasową korekcję z użyciem wypełniacza. Niestety wypełniacz jest nietrwały i konieczne jest powtarzanie zabiegu. Zdecydowana większość z tej grupy decyduje się docelowo na silikonowy implant brudki. W niektórych przypadkach bardzo dużej dysproporcji wykonuje się również korekcję wielkości nosa.

implant bródki   implant bródki

dopasowanie implantu bródki

Implanty bródki produkowane są w różnych kształtach oraz rozmiarach. I właśnie pod tym kątem musi on być bardzo precyzyjnie dobrany do proporcji twarzy. Implanty wykonane są z silikonu. Nie są wypełniane żelem co minimalizuje ew. ryzyko związane z uszkodzeniem implantu i wycieknięciem płynu. Implant bródki podobnie jak implanty policzkowe czy plastyka nosa ma bardzo duży wpływ na wygląd twarzy. Z tego powodu decyzja o zabiegu musi być bardzo starannie przemyślana przez pacjenta.  Na zabieg decydują się zarówno kobiety jak i mężczyźni. O ile nie ma przeciwskazań medycznych zabieg może zostać wykonany u pacjenta w każdym wieku.

U pacjentów u których profil brody jest zbyt wydatny, w celu przywrócenia właściwych proporcji wskazany jest zabieg resekcji bródki.


PACJENCI, KTÓRYCH INTERESOWAŁA TA STRONA OGLĄDALI RÓWNIEŻ:

IMPLANT BRÓDKI | IMPLANTY TWARZOWE

implant bródki | implanty twarzowe

IMPLANTY POLICZKOWE | IMPLANTY TWARZOWE

implanty policzkowe | implanty twarzowe

RESEKCJA BRÓDKI

resekcja bródki | korekcja brody