Jeżeli z upływającym czasem zauważysz, że twoje  piersi są zdecydowanie niżej niż kiedyś i stwierdzisz, że chcesz odzyskać dawny jędrny biust – chirurgiczne podniesienie biustu może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie tylko upływający czas powoduje, że interwencja chirurga plastyka może przynieść oczekiwany efekt. Duża utrata wagi czy przebyta ciąża może w znacznym stopniu wpłynąć niekorzystnie na wygląd biustu. Genetyka również nie jest dla niektórych łaskawa i po prostu niektóre z kobiet mają mały obwisłe piersi.

trzy rozwiązania dla obwisłych piersi

W zależności od stopnia obwisłości mogę przedstawić kilka rozwiązań. Pierwsza grupa pacjentek  to panie o małych ale obwisłych piersiach, u których  najlepszym rozwiązaniem będzie nadanie  jędrności implantami. Druga grupa pacjentek, oprócz usunięcia znacznego stopnia obwisłości decyduje się na jednoczesne powiększenie piersi. Trzecia grupa to panie o bardzo obwisłych piersiach u których tylko zabieg mastopeksji przywróci dawny kształt i jędrność biustu.

podniesienie piersi implantem

Przy niedorozwoju piersi i małym stopniu obwisłości niewielki implant delikatnie wypełni pierś jednocześnie likwidując obwisłość. Piersi będą wyglądały bardzo naturalnie i jędrnie. Brodawka piersiowa znajdzie się na właściwym miejscu, czyli mniej więcej w połowie wysokości ramienia.

podniesienie biustu z jednoczesnym powiększeniem implantami

Operacja umożliwia nadanie piersiom oczekiwanego rozmiaru i kształtu. Właściwie dobrany implant piersiowy zostaje umieszczony pod mięśniem jako oczekiwany dodatek objętości. Gruczoł zostaje uformowany i podwieszony na właściwej wysokości a nadmiar skóry jest naciągany i zszywany w kilku płaszczyznach. Piersi są zdecydowanie większe i nie ma efektu obwisłości.

podniesienie piersi – mastopeksja

Kiedy piersi są duże i o dużym stopniu obwisłości włożenie implantu nie przyniesie oczekiwanego efektu. Może wręcz u pacjentki wywołać dyskomfort estetyczny ponieważ zaburzy jej proporcje ciała. W tym wypadku operacja chirurgicznego podniesienia piersi przyniesie oczekiwany rezultat. Piersi nie będą większe, ale staną się bardziej jędrne, brodawka wróci na właściwe miejsce i efekt obwisłości zostanie usunięty.

podniesienie piersi | mastopeksja

 

jakie implanty piersiowe wybrać

powiększanie piersi