twój cel

Zanim zdecydujesz się na wizytę u chirurga plastyka odpowiedz sobie na pytanie jaki jest twój cel. Co chcesz zmienić w swoim wyglądzie i dlaczego? Czy twoje oczekiwania są realne? Czy chcesz zmiany dla siebie? Czy możesz cel osiągnąć inną metodą niż operacja chirurgiczna? Nie podejmuj decyzji o wizycie u chirurga plastycznego pod wpływem impulsu. Radykalne zmiany w wyglądzie często nie są do odwrócenia np. totalna zmiana kształtu nosa. Z tego powodu i niezależnie od bardzo korzystnych efektów operacji pacjent musi być całkowicie gotowy na zmiany.

operacje plastyczne

Współczesna chirurgia plastyczna pozwala na zmianę kształtu czy wielkości prawie każdej części naszego ciała. Zmniejszamy lub powiększamy piersi. Modelujemy sylwetkę. Jesteśmy w stanie całkowicie zmienić wygląd twarzy np. przez zmianę radykalną kształtu nosa. Zmienić kształt oczu czy ust. I tu nadal najważniejszy jest twój cel. Niezależnie od możliwości współczesnej chirurgii plastycznej oczekiwania  powinny być realne i przynosić efekty zgodne z obowiązującym  kanonem piękna. Wykraczające zdecydowanie poza pewne normy mogą przynieść nieoczekiwane negatywne skutki. Rzetelny chirurg plastyk nie powinien podjąć się operacji tego typu.

twój cel jest do osiągnięcia

Wiedząc, że chirurgia plastyczna oferuje pełen wachlarz możliwości weź pod uwagę w dążeniu do celu jeszcze kilka czynników. Umów się na konsultację do specjalisty chirurgii plastycznej. Lekarze, którzy jej nie ukończyli nie posiadają należytej wiedzy oraz doświadczenia. Nie ma sensu podnosić ryzyka związanego z operacją, które i tak nigdy nie jest równe zeru. Dowiedz się jak długo na rynku funkcjonuje dana Klinika Chirurgii Plastycznej i od jak dawna twój chirurg plastyk z nią współpracuje. I co najważniejsze w czasie konsultacji pytaj, pytaj i pytaj.

proces rekonwalescencji

Odpowiedz sobie również na pytanie czy jesteś w stanie znieść pewien dyskomfort związany z procesem rekonwalescencji. Często po operacji plastycznej pewne skutki uboczne np. krwiaki, opuchlizna czy szwy nie są możliwe do ukrycia przez pewien okres czasu. Przez kilka dni czasem tygodni zanim zostanie osiągnięty cel  konieczna będzie z twojej strony pewna doza empatii i cierpliwości. Jeżeli czujesz, że uniesiesz ten ewentualny ciężar twój cel zostanie osiągnięty dzięki wprawnej ręce chirurga plastyka.

Medycyna estetyczna:

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Operacje plastyczne twarzy:

operacje plastyczne twarzy

Operacje plastyczne piersi:

operacje plastyczne piersi

Operacje plastyczne sylwetki:

operacje plastyczne sylwetki