Z mojej praktyki wynika, że dla części konsultowanych Pacjentek mniejsze piersi to chęć zmniejszenia faktycznie zbyt dużego biustu, a dla drugiej grupy to podniesienie piersi obwisłych. Z tego powodu, w przypadku zmniejszenia biustu, możemy wziąć pod uwagę dwa rozwiązania, w zależności od wskazań:

  1. Zmniejszenie piersi | mammoplastykę
  2. Podniesienie piersi | mastopeksja bez lub z użyciem implantów piersiowych

mniejsze piersi mniej codziennego dyskomfortu

Gigantomastia, to nienaturalnie duże piersi, które oprócz niechcianych walorów estetycznych, powodują wiele problemów zdrowotnych. Dodatkowe kilogramy w sposób nadmierny obciążają kręgosłup i plecy, co skutkuje bólami w okolicy kręgosłupa szyjnego oraz silnymi bólami pleców, ramion i rąk. W efekcie, tak duże obciążenie prowadzi do zwyrodnienia kręgosłupa. W przypadku gigantomastii, większość Pacjentek nie jest zadowolona również z wyglądu piersi, które straciły kształt i obwisły z powodu nadmiernego ich ciężaru. A ciężar może być tak duży, że niezależnie od szerokości ramiączek w staniku, pacjentki mają podrażnioną, a nawet poranioną od tarcia i obciążenia skórę ramion oraz skórę w fałdzie podpiersiowym. W efekcie prowadzi to do ciężkich stanów zapalnych skóry w wymienionych miejscach. Mniejsze piersi w takim wypadku są naturalnym oczekiwaniem Pacjentek.

obwisłość piersi powiększa je optycznie

Podniesienie piersi u pacjentek ze znaczną obwisłością piersi jest zabiegiem, który ma za zadanie przywrócić oczekiwany kształt i położenie piersi. W efekcie, po operacji wykonanej przez specjalistę chirurgii plastycznej, wizualnie biust wygląda na mniejszy i jednocześnie jędrniejszy. Mniejsze piersi w tym przypadku nie oznaczają małych piersi. Należy pamiętać o tym, że duża obwisłość biustu optycznie i fizycznie powiększa piersi. Wszystko zależy od stanu wyjściowego i od kwalifikacji do wskazanego zabiegu przez chirurga plastyka. W ramach liftingu, czyli podniesienia piersi, mogę zaproponować samo podniesienie piersi lub podniesienie piersi z jednoczesnym wszczepieniem implantów piersiowych. Ten zabieg dotyczy najczęściej Pacjentek, które w ramach chęci zmniejszenia piersi, przychodzą na konsultację nie z dużym biustem, czy gigantomastią, a z piersiami bardzo obwisłymi, a nie dużymi w swojej objętości.

mniejsze piersi

 


PACJENCI, KTÓRYCH INTERESOWAŁA TA STRONA OGLĄDALI RÓWNIEŻ:

ZMNIEJSZENIE PIERSI | GIGANTOMASTIA

zmniejszenie piersi | gigantomastia

PODNIESIENIE PIERSI | MASTOPEKSJA

podniesienie piersi | mastopeksja

 

Plastic Surgery Consultant