Dokucza Ci nadpotliwość? Niestety nadpotliwość ma to do siebie, że wywołuje w nas jeszcze większy stres przez co wydzielamy jeszcze więcej potu. Leczenie nadpotliwości preparatem blokującym wydzielanie potu jest często wykonywaną procedurą w celu podniesienia komfortu życia.

nadmierna potliwość pach, stóp i dłoni

Zbyt nadmierna potliwość np. pod pachami dla wielu osób jest na tyle dużym kłopotem, że zakłóca codzienne swobodne funkcjonowanie. Sama świadomość tego, że właśnie na naszym ubraniu pojawiają się niechciane plamy potu powoduje, że jeszcze bardziej się pocimy i proces ten jest nie do zatrzymania. Niestety często nie jest to związane ze zbyt wysoką temperaturą, ale ze stresem i wzmożonymi bodźcami emocjonalnymi. Powoduje to znaczny spadek komfortu codziennego funkcjonowania.  Może prowadzić nawet do depresji. Leczenie nadpotliwości w klinikach medycyny estetycznej jest często wykonywaną procedurą.

leczenie nadpotliwości blokerami

Nadpotliwość dotyczy nie tylko pach, ale również dłoni i stóp. Problemu z nadpotliwością można pozbyć się błyskawicznie ostrzykując wskazane obszary odpowiednio dobranym preparatem blokującym wydzielanie się potu. Przy pomocy bardzo cienkiej igły wykonuje się iniekcję preparatu we wskazane obszary. Zabieg nie jest bolesny. U szczególnie wrażliwych pacjentów przed rozpoczęciem procedury leczenia nadpotliwości można zastosować znieczulenie miejscowe kremem. Bezpośredni po zabiegu w ostrzykiwanych miejscach mogą pojawić się lekkie zaczerwienienia  Efekty po zabiegu utrzymują się od 3, 6 do 12 miesięcy.

chcesz przestać się nadmiernie pocić?

Jeżeli chcesz czuć się świeżo i bezstresowo przeżyć dzień leczenie nadpotliwość odpowiednio dobranym preparatem blokującym przywróci komfort codziennego funkcjonowania.  Zmniejszy to również codzienny stres. Wskazana jest wcześniejsza konsultacja i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Procedura zajmuje do 30 min i może spokojnie zostać wykonana w czasie wizyty konsultacyjnej. Przed zabiegiem nie są konieczne do wykonania dodatkowe badania.

choroby objawiające się nadpotliwością

Pamiętaj, że nadmierna nadpotliwość może być związana np.  z problemem z tarczycą, nerkami czy cukrzycą. Przed poddaniem się procedurze leczenia nadpotliwości należy wykluczyć u diagnosty inne przyczyny nadpotliwości niż sama genetyka.

 

MEDYCYNA ESTETYCZNA