Doświadczenie i nabita ręka chirurga plastyka jest na pierwszym etapie podejmowania decyzji o powiększeniu piersi najważniejsze. Zauważyłem, że wiele pacjentek myślących o operacji piersi, nadal jest bardzo niedoinformowanych. Uzyskanie pięknego i długotrwałego wyniku w przypadku powiększania piersi wymaga głębokiej analizy oraz dokładnego przeprowadzenia operacji. Specjalizuję się w całym spektrum operacji plastycznych piersi. Niektóre pacjentki potrzebują dodania objętości i lekkiego podniesienia piersi. To mogę zapewnić przeprowadzając zabieg tylko samego powiększenia piersi. Inne potrzebują zmiany kształtu obwisłych piersi i w tym przypadku często konieczny jest ich lifting. W niektórych przypadkach kobiety potrzebują obu procedur, aby uzyskać optymalny wyniki.

Coraz częstsze operacje korygujące

Oprócz wykonywania plastyki piersi jako chirurg pierwszego wyboru, wykonuję operacje korygujące niedoskonałości innych operacji. Nauczyło mnie to unikania wielu typowych pułapek związanych z zabiegami piersi. Zależy mi, aby moje Pacjentki były szczęśliwe, dlatego nie pozwalam im podejmować złych decyzji, takich jak np. wybranie zbyt dużych implantów. Może to doprowadzić do wielu komplikacji, począwszy od zachwiania proporcji w wyglądzie sylwetki, utraty czucia w piersiach, czy złego ułożenia się implantu.

Powiększanie piersi.

Powiększanie piersi, znane również jako mammoplastyka, jest zabiegiem chirurgicznym uwydatniającym rozmiar i kształt piersi u kobiet. Powiększanie piersi jest ogromną pomocą dla pacjentek, które pragną pełniejszego profilu, u których piersi straciły objętość z powodu genetyki, wahania wagi, ciąży lub karmienia piersią, lub które przeszły operacje onkologiczne piersi i chcą ponownie uzyskać bardziej naturalny wygląd. Procedura powiększania piersi, nie spowoduje lub spowoduje w stopniu miernym zbliżenie piersi względem siebie lub zniesienie ich obwisłości.

Czym jest augmentacja piersi.

Jest to procedura z zakresu chirurgii plastycznej, której celem jest powiększenie, wypełnienie i ewentualnie zmienienie kształtu Twoich piersi. Zamierzonym rezultatem jest, takie dopasowanie implantu, aby jego rozmiar i kształt, był dla Ciebie wygodny i pozwalał piersiom zachować naturalny wygląd, o ile na takim Tobie zależy. 

Piersi | Kiedy wykonać zabieg powiększenia piersi.

Rozmiar biustu.

Powód może być bardzo prosty – po prostu chcesz mieć większe piersi. Nie jesteś jedyna – jest to główny powód, dla którego kobiety decydują się na operację powiększenia piersi. W takim przypadku, dr Bartłomiej Zoń, może pomóc podjąć decyzję związaną z wyborem właściwych implantów, zarówno pod względem wielkości jak i kształtu.

Asymetria.

Jeśli Twoje piersi są asymetryczne lub zniekształcone, powiększenie ich lub jednej z nich implantami zrównoważy dysproporcję między nimi. 

Utrata masy ciała.

Zmiana wagi może spowodować znaczące zmiany w wielkości i kształcie piersi kobiety. Jeżeli straciłaś dużo na wadze, a Twoje piersi są obwisłe, ale niezbyt duże, zabieg powiększania piersi może pomóc Ci odzyskać pożądany kształt.

Po ciąży.

Może chciałabyś wykonać  powiększenie piersi w ramach programu „Piękna po ciąży” – czyli, połączenia procedur, którymi dr Zoń może pomóc w przywróceniu Twojego ciała do stanu sprzed ciąży. Piękna po ciąży jako zbiór procedur może obejmować plastykę brzucha, liposukcję, lifting piersi lub inne zabiegi, oraz powiększanie piersi.

Kształt piersi.

Jeśli chcesz mieć zaokrąglone, pełniejsze piersi, możesz zdecydować się na powiększenie lub podniesienie piersi. Dr Zoń wyjaśni różnice i pomoże w podjęciu decyzji oraz w ustaleniu odpowiedniego planu chirurgicznego.

Rak piersi.

Po operacji raka piersi lub po wykonanej mastektomii profilaktycznej, związanej z wywiadem genetycznym raka piersi w rodzinie, kobiety decydują się na rekonstrukcję piersi. Rekonstrukcja piersi może obejmować implanty lub przeszczep tłuszczu np. z brzucha, ewentualnie rekonstrukcje płatowe.

Jakich piersi oczekujesz po powiększeniu.

Najczęściej piersi, które będą wyglądały bardziej atrakcyjne. Niezależnie od tego, jaki jest punkt wyjścia, wiesz, że chcesz mieć większe, pełniejsze i bardziej atrakcyjne piersi. Dr Zoń, chirurg plastyczny z Warszawy, rozpocznie od ustalenia, jaki rozmiar i kształt biustu uważasz za najbardziej atrakcyjny, a następnie pomoże ci określić, jak najlepiej osiągnąć właśnie ten idealny rozmiar i kształt.

Piersi, z którymi po powiększeniu będziesz czuła się komfortowo w swoim  ciele.

Twój partner lub partnerka może lobbuje za wielkością DD, ale musisz mieć pewność, że TY będziesz czuć się komfortowo z wybranymi przez siebie piersiami. Implanty, które są zbyt duże, mogą wyglądać i wydawać się nienaturalne, a codzienne funkcjonowanie  może być utrudnione i niekomfortowe. Dr Zoń po wykonaniu odpowiednich dokładnych pomiarów, zaproponuje rozmiar i kształt implantów, z którymi będziesz wyglądała naturalnie i czuła się wygodnie.

Powiększanie piersi w ramach  programu „piękna po ciąży”:

Powiększanie piersi jest często integralną częścią metamorfozy mamy po ciąży. Dr Zoń zaprasza do odwiedzenia jego strony internetowej pieknapociazy.pl (MommyMakover) Znajdziesz tam kompleksowe i bezcenne informacje dotyczące powiększania piersi i wielu innych procedur, które dotyczą poprawy wyglądu po ciąży.

Piersi | Operacja liftingu piersi

Lifting piersi, znany również jako mastopeksja, to procedura podnoszenia i zmiany kształtu obwisłych piersi. Z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, co może powodować utratę przez piersi naturalnego kształtu i jędrności. Ta procedura ma na celu uniesienie piersi i nadanie im świeższego, młodszego wyglądu. Podnoszenie piersi można również wykonać w połączeniu z zabiegiem powiększenia piersi (powiększenie).

Czym jest lifting piersi.

Lifting piersi nazywa się „mastopeksją”. Uniesie i ujędrni Twoje piersi, usuwając nadmiar skóry i napinając otaczającą tkankę. Jest to procedura potrzebna do wykonania, jeżeli chcesz przywrócić obwisłym  piersiom jędrność i młodzieńczy kształt.

Kiedy możesz wykonać lifting piersi:

Po ciąży. Piersi mogą się rozciągać i zmieniać kształt podczas i po ciąży i/lub karmieniu piersią. Może być konieczne ich podniesienie, aby przywrócić im poprzednią pozycję i wygląd.

Wahania masy.

Jeśli straciłaś dużo na wadze, gratulacje ! Często utrata wagi powoduje redukcję tkanki tłuszczowej w piersiach. Mogą on teraz opadać i stracić swoją jędrność. Podniesienie  chirurgiczne piersi może to zmienić.

Grawitacja i czas. 

To jest nieuniknione. Z biegiem czasu efekt grawitacji zamieni jędrne piersi w opadające, szczególnie jeśli twoje piersi są pełne. Lifting biustu może przywrócić im kształt i dawną jędrność.

Genetyka. 

Natura niekoniecznie jest sprawiedliwa, a niektóre piersi są naturalnie bardziej obwisłe niż inne. Jeśli zawsze chciałaś mieć pełne, jędrne piersi, które mogą zachować swój kształt bez pomocy stanika, lifting piersi jest procedurą dla Ciebie.

Piersi | Operacja redukcji piersi

Jeśli myślisz o redukcji piersi, ważne jest, aby pamiętać nie tylko o tym, że chcesz, aby były mniejsze, ale również o pozostałych  aspektach, związanych z wyglądem piersi. Piersi po operacji powinny być krągłe, pełne, jędrne i piękne i to jest właśnie to, co dr Zoń chce pomóc Tobie osiągnąć.

Zmniejszenie piersi (lub mammoplastyka redukcyjna) to procedura, która pozwala uzyskać piersi mniejsze, lżejsze i bardziej jędrne. Zmniejszenie piersi osiąga się poprzez usunięcie nadmiaru tłuszczu, tkanki gruczołowej i skóry. Duże piersi mogą powodować ból fizyczny oraz znaczny dyskomfort emocjonalny i społeczny. Kobiety, które korzystają z zabiegu chirurgicznego redukcji piersi, przekonują się, że są w stanie prowadzić zdrowsze i bardziej komfortowe życie, a także cieszyć się pięknym, bardziej proporcjonalnym wyglądem.

Zmniejszenie piersi.

Operacja zmniejszenia piersi jest również nazywana chirurgiczną redukcją wielkości piersi. Dr Bartłomiej Zoń, usuwając nadmiar tłuszczu z piersi, tkanki gruczołowej oraz skóry, może nawet radykalnie zmniejszyć rozmiar piersi, aby wyglądały atrakcyjnie i proporcjonalnie i abyś Ty czuła się komfortowo.

Piersi | Dlaczego możesz pragnąć zmienić piersi na mniejsze.

Za dużo tego dobrego. 

Piersi są atrakcyjną częścią twojego ciała, ale jeśli są zbyt duże, mogą również stanowić problem. Jeśli jesteś w sposób negatywny świadoma wielkości swoich piersi lub uważasz, że ich rozmiar przyciąga zbyt wiele uwagi, tego typu operacja może okazać się właściwym rozwiązaniem.

Ból fizyczny i dyskomfort.

Duże, zwisające piersi potrzebują dużego wysiłku ze strony Twojego ciała.  Obciążają Twoje plecy i ramiona, cały kręgosłup.

Aby utrzymać aktywny tryb życia.

Bardzo duże piersi mogą utrudniać lub nawet uniemożliwiać uprawianie sportu. Dzięki mniejszym piersiom możesz być bardziej aktywna i prowadzić zdrowszy tryb życia.

Dopasowanie odzieży. 

Może to wyglądać na błahy powód, ale dla kobiet z gigantomastią nie jest.  Kiedy piersi są zbyt duże w stosunku do reszty ciała, znalezienie ubrań, które pasują i wyglądają świetnie, jest realnie dużym problemem.

Czego oczekujesz po zabiegu redukcji piersi.

Piersi o rozmiarze odpowiednim dla twojego ciała. 

Chcesz mieć piersi proporcjonalne do reszty ciała i wygodnie dopasować ubranie, bez konieczności przeróbek.

Piersi, które są nadal pełne i atrakcyjne. 

Nie zapominaj, że ostatecznie kochasz swoje piersi. Po operacji redukcji piersi nadal chcesz, aby były okrągłe, pełne i piękne. Tylko mniejsze i lżejsze. 

Piersi | Konsultacje powiększanie piersi

Czego możesz się spodziewać podczas wstępnych konsultacji.

Jeśli zastanawiasz się nad plastyka piersi i np. bierzesz  pod uwagę konsultacje powiększanie piersi, zapisz się do dr Bartłomieja Zonia. Możesz oczekiwać, że wstępny wywiad, pomiar i konsultacja potrwają około godziny lub dłużej. Podczas konsultacji dr Zoń:

  • Posłucha, co chcesz osiągnąć dzięki operacji.
  • Przeprowadzi dokładny wywiad.
  • Omówi z Tobą rozmiar i wygląd oczekiwanych przez Ciebie piersi. 
  • Odniesie się do Twojej budowy anatomicznej, wzrostu i innych cech wpływających na przedstawienie rozwiązania.
  • Wyjaśni Ci, jaka ewentualna procedura będzie przeprowadzona i w jaki sposób.
  • Opowie dokładnie, czego możesz się spodziewać po operacji, uwzględniając czas dyskomfortu i powrotu do zdrowia oraz rezultat końcowy.